2e afd. 29 november 1985 118 2e Op 1 juni jl. is in het gewest Kennemerland een inzamelingsaktie gehouden m.b.t. schadelijke stoffen. Vertegenwoordigers van de milieuraad hebben aan de voorbereiding van deze aktie hun steentje bijgedragen. Momenteel worden suggesties uitgewerkt ten behoeve van het vervolg van de aktie; zeker op dit terrein geldt immers dat een éénmalige aktie wel wag.rde heeft, maar dat resultaat pas zal worden bereikt als meer strukturele mogelijkheden voor inza- 1. meling in het leven worden geroepen. Ook provinciale initiatieven, waarvan de voorbereiding enige vertraging heeft ondervonden, zul- len hierbij betrokken worden. De voorbereiding van het Hinderwetuitvoeringsprogramma verkeert in het laatste stadium. Verwacht mag worden dat het defiriitieve programma in 1986 operationeel zal zijn. In het programma wordt op basis van een gehouden inventarisatie en een aantal uitgangs- punten aangegeven hoe de uitvoering van de Hinderwet in de jaren 1985-1989 zou kunnen verlopen. Hierbij zijn tevens betrokken in voorbereiding zijnde wetswijzigingen en uitvoeringsbesluiten. Het programma zal een voortschrijdend karakter hebben. Regelma- tige evaluatie en bijstelling zullen in de komende jaren plaats moeten hebben. Voor wat betreft de gekonstateerde bodemverontreiniging in de tuinen van de "Leentje-Lotje-woningen" is een saneringsplan opge- steld. Nadat dit met de betrokken bewoners en eigenaar zal zijn besproken, zal hieromtrent definitieve besluitvorming plaats moe- ten hebben. In april jl. is door de Minister van Volkshuisvesting, Ruimte- lijke Ordening en Milieubeheer de cirkulaire "sanering bestaande LPG-stations" uitgebracht. In deze cirkulalre worden de aanpassingen en amoveringen van be- staande LPG-installaties beschreven, zoals die tussen nu en 1989 moeten worden doorgevoerd. 14

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 14