118 In de komende tijd zullen de drie in de gemeente Heemstede aariwe- zige LPG-stations moeten worden getoetst aan de kriteria van de genoemde cirkulaire. Daarna dient bezien te worden ofen zo ja, op welke wijze en wanneer maatregelen getroffen zouden moeten worden door de betrokken ondernemers. 1.6 Volksgezondheid. Kennemerland is één van de drie regio's waar de Wet voorzieningen gezondheidszorg integraal ingevoerd zou worden. De invoeringsda- tum van dit projekt is door de staatssecretaris van Welzijn, Volks- gezondheid en Cultuur enige malen uitgesteld. De oorzaak hiervan is te vinden in een aantal op landelijk niveau stagnerende ont- wikkelingen. Genoemd kunnen worden het proces van wetgeving op het terrein van de gezondheidszorg in het algemeen en de juridische basis voor het invoeringsprojekt in het bijzonder, en voorts de relatie planning-financiering. Voor wat betreft de juridische basis voor het projekt, is onlangs een daartoe strekkende ontwerp-Algemene Maatregel van Bestuur aan de betrokkenen toegezonden, waaromtrent in oktober a.s. met de staatssecretaris overleg zal worden gevoerd. Als dit overleg be- vredigende resultaten oplevert, zou de feitelijke planning in Ken- nemerland wellicht per 1 januari 1986 kunnen starten. De werkzaamheden ter voorbereiding van de oprichting van een ba- sisgezondheidsdienst in Zuid-Kennemerland hebben zich in de afge- lopen periode toegespitst op een inventarisatie van de huidige stand van zaken in de basisgezondheidszorg in het gewest. De be- geleidingscommissie basisgezondheidsdienst heeft hiertoe een verslag opgesteld, waarin tevens zijn weergegeven een aantal doelstellingen en een aantal knelpunten welke zich bij de oprich- ting van een dergelijke dienst zullen voordoen. üe begeleidingsconiTiissie heeft zich voorts bezig gehouden met het opstellen van een aantal aanbevelingen inzake de gesignaleerde knelpunten. 15 2e afd. 29 november 1985

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 15