2e afd. 29 november 1985 118 2e 1.11. Ekonomische aangeleqenheden 1.11.1. Meekmarkt De weekmarkt zal voor de eerste maal worden gehouden op 11 sep- tember a.s. Wij stellen ons voor het gestruktureerd overleg met de middenstand te bevorderen. Hiermede streven wij tevens naar een stimulering van de werkgelegenheid. 1.12. Onderwijs 1.12.1. Algemeen Met ingang van 1 augustus 1985 is de Wet op het basisonderwijs (WBO) in werking getreden. Er zijn 10 basisscholen gevormd: drie openbare en zeven bijzondere basisscholen. De huisvesting van de basisscholen is aan de orde gekomen in de overgangshuisvestingsoverzichten die u in uw vergadering van 28 maart 1985 hebt vastgesteld. Het rijk heeft de huisvestings- overzichten van de meeste scholen ongewijzigd goedgekeurd. Er werd echter geen toestemming verleend voor een dislokatie van de openbare Voorwegbasisschool in het gebouw van de voor- malige kleuterschool "Het Windekind" en voorts verleende het rijk (evenals in voorgaande jaren) geen toestemming aan het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Heem- stede om voor het gymnastiekonderwijs van de Nicolaas Beetsschool voor basisonderwijs gebruik te maken van de sporthal. Gewenste vermeerdering van voor blijvend gebruik bestemde voor- zieningen in de huisvesting van openbare en bijzondere basis- scholen moeten ingevolge de WBO worden opgenomen in een jaarlijks door u vast te stellen huisvestingsoverzicht dat een tijdvak van drie opeenvolgende jaren bestrijkt. Na vaststel1ing dient het huisvestingsoverzicht ter goedkeuring aan de minister van onderwijs gezonden te worden. Voor het tijdvak 1987 tot en met 1989 hebben de schoolbesturen van de bijzondere basisscholen reeds een opgave gedaan van de door hen gewenste voorzieningen. 26

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 26