118 De opgaven betreffen het realiseren van speellokalen bij de Jacobabasisschoolde St. Jozefbasisschool en de Nicolaas Beets- school voor basisonderwijs en de verbouwing van de was- en kleedruimten en vernieuwing van de vloer van het gymnastiek- lokaal bij de Bosch en liovenschool voor basisonderwijs. Eventuele voorzieningen die nog in 1986 gerealiseerd moeten worden, zullen op grond van artikel 70 WBO behandeld worden (een rechtstreeks verzoek aan de minister van onderwijs om be- kostiging van de gewenste voorzieningen). Met de invoering van de WBO wordt ook een nieuw vergoedings- stelsel voor het basisonderwijs van kracht. De werkgroep londo heeft een advies uitgebracht inzake een nieuw vergoedingsstelsel voor het basisonderwijsdat grotendeels door de regering is opgevolgd. Eind 1985 zal waarschijnlijk het nieuwe vergoedings- stelsel in definitieve vorm worden vastgesteld en met tetug- werkende kracht vanaf 1 augustus 1985 in werking treden. Een en ander betekent dat de thans in de begroting voor 1986 gehan- teerde bedragen eventueel nog aangepast dienen te worden. Ingevolge het nieuwe vergoedingsstelsel worden de vergoedingen voor de materiële voorzieningen ten behoeve van de instandhou- ding van de bijzondere scholen rechtstreeks door het rijk aan de besturen van die scholen uitbetaald. Het betreft hier zowel de gebouw-afhankelijke materiële voorzieningen (o.a. preventief onderhoudelektriciteitverwarming en schoonhouden) als de niet-gebouw-afhankelijke (o.a. medezeggenschap, onderhoud, ver- vanging en vernieuwing van onderwijsleerpakketten en onderhoud meubilair, overige voorzieningen ter verzekering van de goede gang van het onderwijs). De overschrijdingsvergoeding aan de besturen van de bijzondere scholen blijft voor rekening van de gemeente. Deze wordt echter niet meer uitgedrukt in een bedrag per leerling (en een bedrag per lokaalmaar in een overschrijdingspercentage. 27 2e afd. 29 november 1985

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 27