I 2e afd. 29 november 1985 118 de gebiedsindeling voor deze regio aansluiting zoeken bij het Gewest Kennemerland. 2. Het aanhalen van de bestuurlijke en financiële banden tussen het samenwerkingsverband en de daarin deelnemende gemeenten, provin- cies of andere deelnemers. Daarmee wordt een grotere kontrole van de deelnemers op het beleid en de uitgaven van het samen- werkingsverband bevorderd en verzelfstandiging tegengegaan. 3. Een aktievere rol van de provincie bij de intermeentelijke samenwerking. De provincies zijn belast met het vaststellen van de indeling iri samenwerkingsgebieden en het beslechten van konflikten die bij de intergemeentelijke samenwerking rijzen. 4. Het bevorderen van openheid en openbaarheid. De vergaderingen van het algemeen bestuur van het samenwerkingsverbarid zijn in de regel openbaar. Voorts moeten alle regelingen worden opge- nomen iri registers die zowel door de provincies als door elke deelnemende gemeente moeten worden bijgehouden. Binnen vijf jaar na de inwerkingtreding van de nieuwe Wet gemeen- schappelijke regelingen dienen de bestaande gemeenschappelijke regelingen aangepast en opnieuw goedgekeurd te worden. Zo ook de regeling Gewest Kennemerland. Besprekingen hieromtrent zijn gaande. 1.16. Nutsvoorzieninqen 1.16.1 Gasleveririg De vervanging van leidingen met laadstriktouwverbinden zal eind 1986 voltooid zijn. Hierna zal moeten worden begonnen met de jaarlijkse vervanging van 2500 m hard pvd gasleidingen. Ook verkeren een aantal gietijzeren leidingen met schroefmofverbindingen in slechte staat. Een en ander betekent dat ook na 1986 een programma voor systematische leiding vervanging noodzakelijk zal blijven. Na realisatie van de bouwplannen aan de Blekersvaart en Vogelen- zang-oost worden binnen afzienbare tijd geen belanqrijke uitbrei- dingen roeer verwacht. 32

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 32