2e afd. 29 november 1985 118 Voor huishoudelijke meters geldt een technische levensduur van ca. 20 jaar, terwijl dit bij industriële installaties 10 jaar is. Wij verwachten dat een extra inspanning op dit onderdeel van de gasvoorziening in de komende jaren noodzakelijk zal zijn met het oog op de wens om te komen tot nauwkeuriger metingen. 1.16.2 Waterlevering Nu besloten is dat voor 31 december 1985 de waterleiding onaf- hankelijke aardingsvoorzieningen gerealiseerd moeten zijn kan worden begonnen met het vernieuwen van oude hoofd- en dienstlei- dingen. Dit wordt uitgevoerd in kombinatie met riolerings- en/ot herstratingswerkzaamheden. De komende jaren zal hiermee doorgegaan worden. Een onderzoek naar de standtijd van de meters, nu 5 jaar, zal in 1986 worden afgerond. Naar verwachting zal eind 1986 door Amsterdam worden gestart met de levering van "onthard" water. De eventuele konsekwenties voor de tarieven zijn in dit stadium nog niet te overzien. 1.16.3 Reorganisatie van de drinkwatervoorziening Dit voorjaar is de eerste rapportage van de ambtelijke werkgroep die de mogelijkheid tot samenwerking met de gemeenten Amsterdam, Amstelveen en Ouder-Amstel onderzoekt gereedgekomen. In deze rapportage is een procedurevoorstel opgenomen die moet leiden tot overdracht van de sektor watervoorziening aan gemeentewaterleidingen Amsterdam. Een aantal zaken dient nog nader onderzocht te worden zoals het admi- nistratief, technisch en financieel beheer en een afwikkeling van op- tredende desintegratieschade. Tevens is een tweetal koncept-overeenkomsten aan ons voorgelegd. In de eerste overeenkomst wordt de overdracht aan Amsterdam geregeld alsmede de bestuurlijke invloed van Heemstede op de watervoorziening in onze gemeente. In de tweede overeenkomst wordt een regeling getroffen die er toe moet leiden dat de optredende desintegratieschade zoveel mogelijk wordt beperkt. 33

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 33