2e afd. 29 november 1985 118 Beleidsplanning (nr. 8) Aan deze intentie is naar vermogen voldaan. Door de onderhandeling met betrekking tot de prioriteitstel1ing in het openbaar plaats te la- ten vinden is de doorzichtigheid voor de burger verbeterd. Dit wordt nog versterkt door de presentatie van het dekkingsplan zoals deze de laatste jaren plaats vindt. Financiën (nrs. 9 t/m 17) Doordat de autoinatisering minder snel ingevoerd kon worden dan wenselijk is, is een sluitend systeem van begrotings- en krediet- bewaking nog niet volledig van de grond gekomen. De geformuleerde uitgangspunten worden gehanteerd bij het zoeken naar ombuigingsmogelijkheden. Wij zijn er in geslaagd steeds een sluitende begroting (inkl. dekkingsplan) aan u voor te leggen. Reservevorming zonder duidelijke bestemming heeft niet plaats- gevonden. Bestaande reserves zonder bestemming zijn gebruikt voor het dekken van investeringen die onrendabel zijn en soms niet voorzien waren. Aan de instandhouding van een buffer van 300.000,-- is voldaan. Bij verhoging van tarieven en belastingen is zoveel mogelijk het inflatiepercentage gevolgd. Bij de nutssektoren "water" en "elektriciteit" worden kostendek- kende tarieven nagestreefd. Eventuele mee- of tegenvallers worden verrekend met de reserves van die sektoren. Binnen VEGIN-verband wordt gestreefd naar een beperking van de tariefsverhoging voor het gasverbruik. In 1983 is besloten niet over te gaan tot invoering van progressieve elektrici teitstarieven. Door het bij de begroting opgenomen overzicht is getracht zoveel mogelijk inzicht te veschaffen in het verschijnsel van de versluie- ring van subsidies. Aan een wezenlijke wijziging in de toedeling van andere dan welzijns- subsidies, zijn wij niet toe kunnen komen. Er zijn geen nieuwe taken op ons afgekomen, die in aanmerking komen om uitbesteed te worden. 4

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 4