2e afd. 29 november 1985 118 Toelichtinq dekklngsplan. Oe saldi van de meerjarenbegroting en lijst II zijn toegelicht in de hoofd- stukken 3 en 5. ad 1 Gelet op de begrote stand van de gasreserve gedurende de periode waarvoor het dekkingsplan is opgesteld, is het verantwoord de voorgestelde onttrek- kingen te plegen, zonder dat gevaar ontstaat voor noodzakelijke voorzie- ningen binnen de desbetreffende sektor. ad 2 en 3 Op dit monient ziet het er naar uit dat de inflatie zich stabiliseert op een percentage van 21. Wij zijn van mening dat, gezien deze ontwikkeling, vol- staan zou moeten worden met een tariefsverhoging van 2%. ad 4 De taakstelling voor beleidsombuigingen en efficiëncymaatregelen komt onge- veer overeeri met de bedragen die vorig jaar in het dekkingsplan 1985 t/m 1989 voor de desbetreffende jaren zijn gepresenteerd. Zoals in hoofdstuk 1.2 is aangegeven mag verwacht worden dat in de algemene uitkering kompensatie gegeven zal worden in de apparaatskosten voor het ver- lenen van bijstand. üaarnaast is te verwachten dat de profijtkortingen gemi- tigeerd worden. De normen voor de onderwijsuitkering zijn nog niet vastgesteld. Wij verwachten van deze drie maatregelen een positief effekt dat struktureel doorwerkt. Voorshands zijn wij uitgegaan van een bedrag van 100.000,--. Wij stellen u voor de onderscheiden begrotingen vast te stellen en met het dekkingsplan in te stemnen. ad 5 Burgemeester en wethouders van lleemstede, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester, O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 54