m m - het instandhouden van die voorzieningenwelke met name zijn bedoeld voor de meest kwetsbaren in de samenleving; - zo klein mogelijk houden van nadelige werkgelegenheidseffekten 11. De gemeentelijke jaarbegroting zal slechts worden geaccepteerd indien deze past in een sluitend vijfjarig dekkingsplanDit laat onverlet dat daarnaast het streven gericht is op een jaarlijks sluitende begroting. 12. Het ten laste van de burgers instand houden van financiële reserves, voorzover hieraan geen duidelijke bestemming is gegeven, zal achterwege blijven. Enige reserve tot een maximum van 300.000,moet worden aangehouden ter bestrijdii van onvoorziene financiële tegenvallers. Indien dit deel van de reserves moet worden aangesproken zal aanvullirig daarvan afhankelijk van de omstandigheden enigszins kunnen worden getemporiseerd 13. Zeker in een tijd van teruglopende koopkracht zal de gemeente uiterste terug- houdendheid moeten betrachten bij verhoging van gemeentelijke belastingen en rechten. In principe zal daarom de onroerend-goedbelasting jaarlijks ten hoogste worden verhoogd met het inflatiepercentage 14. Bij de nutssektoren "water" en "elektriciteit" mag geen winst of verlies wor- den gemaakt. Eventuele overschotten en tekorten, die desondanks zullen ontstaan, moeten tot een zodanige tariefsaanpassing leiden, dat mogelijk niet over één jaar, maar dan wel over een periode van enkele jaren, sprake zal zijn van een kostendek- kende exploitatie. Binnen VEGIN-verband zal de gemeente een bijdrage leveren in het streven naar het voorkômen van forse verhogingen van de aardgastarieven 15. Uiterlijk september 1983 zal de raad een beslissing moeten nemen over het wel of niet invoeren per 1 januari 1984 van progressieve elektriciteitstarieven 16. Er moet een zodanig subsidiebeleid ontwikkeld worden, dat een planmatige toe- deling van het totaal aan subsidies mogelijk is. Hierbij moet ook betrokken worden het elirnirieren van versluierde subsidies. 17. In het bijzonder bij nieuwe taken zal telkens worden nagegaan of deze, zonder aan de kwaliteit in te boeten, wellicht goedkoper door partikulieren kunnen worden uitgevoerd. Bij de beslissing over een en ander moet dit aspekt worden afgewogen tegen personele, sociale en maatschappelijke aspekten en de konti- nuiteit van de dienstverlening. Openbare orde en veiligheid. 18. Tijdens de gevoerde besprekingen is een beleidsintentie betreffende het poli- tiebeleid samengesteldDaar vanwege de afwezigheid van de burgemeester met hem hierover nog geen overleg kon worden gevoerd, wordt publikatie van bedoelde intentie op dit moment nog niet juist geacht. Ruimtelijke ordening en volkshuisvesting 19. Bij realisatie van de zogenaamde NORON-bouwlokaties in de Haarlemmermeerpolder, moet er bij voorkeur in gewestelijk verband voor worden zorggedragen, dat Heem- stede een redelijk kontingent woningen ter beschikking voor haar woningzoeken- den krijgt. In verband met do nieuwe bouwlokatie zal de gemeente op korte ter- mijn nagaan hoe de verkeersgevolgen op de voor de Heemsteedse inwoners minst nadelige wijze kunneri worden opgevangen. De problematiek van de wegenstruktuur is hierbij een essentieel element. Ook proeven van dosering van het verkeer moeten worden overwogen. 56

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 56