20. Gestreefd zal worden 'naar het verder ontwikkelen van een visie op de in de toekomst gewenste ruimtelijke struktuur van de gemeente. 21. Ter bevordering van een voortvarende aanpak van de verbetering van de Indi- sche buurt en omgeving zal de in het dekkingsplan '82-'86 hiervoor gereser- veerde financiële ruimte een taakstellend karakter moeten krijgen. Voor het overige zal binnen de financiële mogelijkheden en de personele kapaciteit van hfit gemeentelijk apparaat, voortvarend de herinrichting van de daartoe inmid- dels aangewezen wijken alsmede de rekonstruktie van de reeds in het dekkings- plan opgenomen wegen worden aangepakt. 22. Ter bestrijding van de woningnood zullen op grond van de periodiek aan te pas- sen aanwijzingen en gelnventariseerde mogelijkheden van de Woonnota 1980 de daarin opgenomen doelstellingen zo snel mogelijk worden gerealiseerd Daarnaast zal worden aangestuurd op een zo snel en goed mogelijke benutting van de overige nog in Heemstede aanwezige mogelijkheden tot nieuwbouw van wo- ningen. 23. Gelet op de bestaande situatie en de vraag van de ingeschreven woningzoekenden, mogen, bij de wat grotere besteinmingsplannenin beginsel alleen gesubsidieerde woningen worden gebouwd. Daarbij zal de nadruk liggen op de huursektor. Dit sluit niet uit, dat op grond van financiële overwegingen vrije sektor wonin- gen gerealiseerd kunnen worden. Uitgangspunt voor de te realiseren nieuwbouw is de Woonnota, waarbij een varia- tie in de grootte en funktie van de woningen bij voorkeur ook per straat tot uitdrukking zal komen. In het huisvestingsbeleid moet ook aandacht worden geschonken aan de zoge- naamde kortverblijvende inwoners. 24. Binnen de kategorie woningen, die zullen worden gebouwd voor één- en tweeper- soonshuishoudenszal een op de behoefte afgestemd gedeelte bouwtechnisch wor- den aangepast aan de woonwensen van ouderen. 25. Voor wat grotere nieuwbouwprojekten zal bij voorkeur een keuze gemaakt worden uit. meerdere ontwerpen. Voor het bouwplan aan de Burgemeester van Lennepweg zal een prijsvraag worden uitgeschrevenop basis van de gemeentelijke uit- gangspuntenmits zulks mogelijk is binnen de gemeentelijke tijdlijn. 26. De gemeente zal aktief de samenwerking tussen de Heemsteedse woningbouwkorpo- raties bevorderen. Tevens zal zij zo nodig bevorderen dat de wettelijke voor- schriften inzake de demokratisering ruimhartig door de woningbouwkorporaties worden nageleefd. 27. Mede met het oog op de evaluatie van de nieuwe woonruimteverordening zal het college met een zekere regelmaat aan de desbetreffende raadscommissie inzicht verschaffen in het woningtoewijzingsbeleid. 28. Het beleid tot het behoud van monumpnten zal worden bevorderd in samenhang met bestaande en toekomstige rijks- en provinciale subsidieregelingenDit sluit niet uit dat vooruitlopend op voornoemde samenhang incidentele beslissingen op dit gebied in de gemeentelijke prioriteitenstelling kunnen worden betrokken. Groenvoorziening 29. Bij de groenvoorziening in onze gemeente moet gestreefd worden naar zo groot mogelijke variatie in aanbod. Mede op basis van ervaringen elders in het land zullen enkele experimenten met andere dan "klassieke" groenvoorzieningen worden uitgevoerd. Bewoners worden hierbij betrokken. 57

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 57