L mm Verkeer 30. Nu het Verkeersstruktuurplan is vastgesteld, waarin het verkeersbeleid ge- stalte heeft gekregen, zal met het treffen van de daarin opgenomen maatrege- len zo spoedig mogelijk een aanvang worden gemaakt. 31. Uitgaande van de door de raad aangenomen beslissingen, moeten mogelijkheden om met behulp van rijkssubsidies de verkeerssituatie voor alle verkeersdeel- nemers veiliger te maken volledig worden benut. 32. De gemeentelijke plannen voor een beter stelsel van buslijnen zullen - mede gelet op de behoeften van ouderen in het algemeen en van die van de bewoners van bejaardentehuizen in het bijzonder - uitgaan van een zo groot mogelijke onderlinge bereikbaarheid van alle wijken en een nochtans zo gering mogelijke hinder voor inwoners. Onderzocht zal worden of met name in het belang van ou- deren, als aanvulling op het openbaar vervoer, partikulieren zijn te interes- seren in het leveren van een bijdrage aan het bereikbaar maken van wijken. 33. Voorafgaand aan de vaststelling van de deelnota voor het langzaam verkeer zullen, indien duidelijke knelpunten worden gesignaleerd terzake, uit het onderhoudsbudget "wegen" alvast de nodige eenvoudige maatregelen worden ge— troffen. In dit verband zal ten behoeve van de veiligheid voor fietsers tij- dens de bouw van Merlenhoven een voorlopige voorziening worden getroffen op de Glipper Dreef. Ekonomische zaken en werkgelegenheid 34. Heemstede zal positief inspelen op mogelijkheden voor het ontwikkelen van een gewestelijk werkgelegenheidsbeleid, in aanvulling op dat van de gewestgemeen- ten. 35. Binnen het gemeentelijk apparaat zal systematisch aandacht worden gegeven aan het scheppen van deeltijdfunkties Daarbij is het streven erop gericht om - ook bij teruglopende werkgelegenheid tenminste het huidige aantal personen in dienst van de gemeente te handhaven. 36. Bij het aantrekken van personeel zal de gemeente bijzondere aandacht schenk- ken aan de mogelijkheid tot plaatsing van WAO-ers, gehandikaptenschoolver- laters en langdurig werklozen. Tevens zullen de door de rijksoverheid gerea- liseerde (tijdelijke) arbeidsplaatsenregelingen voor deze personen, die moei- lijk in het arbeidsproces worden opgenoinen, door de gemeente zoveel mogelijk worden benut. 37. Bij het nemen van beslissingen en het uitvoeren van maatregelen zal rekening worden gehouden met de bestaansmogelijkheden en ontplooiingskansen van het bedrijfsleven. Tevens zal worden getracht, in samenspraak met de betrokkerien, daarvoor een zo gunstig mogelijk klimaat in stand te houden. 38. Onderzocht moet worden of naast het element van de openbare orde, ook andere elementen een rol moeten spelen bij het al dan niet geven van ontheffingen van het verbod tot innemen van standplaatsen aan de openbare weg. Hierbij wordt bijvoorbeeld gedacht aan het aspekt van een evenwichtige brancheverde- ling. Milieu-, natuurbeheer en energie. 39. Mogelijkheden, die de wet op de geluidshinder biedt, moeten, voorzover rele- vant voor Heemstede, konsekwent en voortvarend worden toegepast. 58

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 58