40. In het gemeentelijk energiebeleid zal plaats zijn voor het ontwikkelen en/of toepassen van nieuwe technieken op het gebied van wind- en zonne-energieBij nieuwbouwprojekten zal worden uitgegaan van zowel bouwkundig als installatie- technisch energiezuinige woningen. De situering van de woningen zal zodanig zijn, dat zoveel mogelijk gebruik kan worden gemaakt van passieve zonne-ener- gie 41. Het gemeentelijk milieubeleid zal mede gericht zijn op het voeren van een ak- tief beleid ten aanzien van het hergebruik van glas, papier en andere mate- rialen Onderwijs en vorming. 42. Het onderwijs zal uitgaan van gelijkwaardigheid van intellektuele vorming en kunstzinnige, sportieve en sociale vorming. 43. Verdere uitbouw van het voiwassenenonderwijs moet ondersteund worden. 44. Het onderzoek naar de wenselijkheid van een kontinurooster moet uiterlijk 1983 afgerond worden. 45. Bij de uitwerking van de Wet medezeggenschap onderwijs zullen, waar mogelijk en in overeenstemming met geuite wensenzo groot mogelijke beslissingsbevoegd- heden aan direkt betrokkenen bij de scholen worden gegeven. 46. De wenselijkheid van instelling van één of meer bestuurscommissies ex. art. 61 e.v. van de gemeentewet voor het openbaar onderwijs, zal mede in relatie tot de uitvoering van de wet op de medezeggenschap in het onderwijs worden bezien. Welzijn en maatschappelijke zorg. 47. De gemeente blijft bereid om ten behoeve van de welzijnsaktiviteiten gelden aan te wenden uit eigen middelen. Dat geldt ook voor het terrein van de maat— schappelijke dienstverlening, waarvoor de gemeente de eerst verantwoordelij- ke wordt 48. Aan het realiseren van de gemeentelijke doelstelling inzake het scheppen van voorwaarden om ouderen zo lang mogelijk hun zelfstandigheid te laten behou- denzal bijzondere aandacht worden geschonken. Daarbij wordt het verstrekken van maaltijden aan ouderen, op méér plaatsen dan thans, betrokken. 49. Mede in overleg met het gekoördineerd bejaardenwerk zal op korte termijn wor- den onderzocht of en zo ja, in hoeverre de gemeentelijke Centrale Antenne Inrichting kan worden benut voor een alarmeringssysteem ten behoeve van met narne ouderen 50. Bij het verstrekken van gemeentelijke subsidies ten behoeve van de opvang van kinderenzal rekening worden gehouden met de draagkracht van de ouders. 51. Realisering van de beleidsvoornemenszoals verwoord in de door de raad aan- vaarde nota over het funktioneren van het bureau sociale zaken, zal zo spoe- dig mogelijk moeten gebeuren. In dit verband zal de in het huidige dekkings- plan vanaf 1985 opgenomen personeelsuitbreiding voor het bureau moeten worden gerealiseerdzodra de in de cirkulaire van de minister van binnenlandse zaken betreffende het werkgelegenheldsplan (van 10 mei 1982) genoemde extra middelen beschikbaar worden gesteld. 52. De opbrengst van de Meerlhorst zal worden gereserveerd voor de welzijnssektor 53. Er zal naar worden gestreefd binnen deze raadsperiode verbetering van de huisvesting van de bibliotheek te realiseren. 59

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 59