29 noveraber 1985 Openbare orde en veiligheid (nr. 18) Het politiebeleidsplan is inmiddels behandeld en vastgesteld. Thans wordt intensief gewerkt aan de realisering van het vastge- stelde beleid. Ruimtelijke ordening en volkshuisvesting (nrs. 19 t/m 28) De toewijzing van woningen in NORON-bouwlokaties heeft in de afgelopen periode geen problemen gegeven. De verkeersgevolgen van deze bouwlokaties hebben zeer veel aan- dacht. ledere gelegenheid om de Heemsteedse belangen naar voren te brengen, wordt aangegrepen. Er werd een aanzet gemaakt voor de verdere ontwikkeling van een visie op de in de toekomst gewenste ruimtelijke struktuur van de gemeente. Aan de verbetering van de Indische wijk is overeenkomstig de beleidsintentie gewerkt. Dit kan in grote lijnen worden gesteld ten aanzien van de overige rekonstrukties van wijken en wegen. Bij de woningtoewijzing wordt er naar gestreefd de in de Woonnota 1980 opgenomen doelstel1ingen te realiseren. Tevens worden de aan- wezige mogelijkheden benut om nieuwbouw te reaiiseren. Daarbij wordt gestreefd naar zo groot mogelijke variatie in de grootte en funktie van de woningen. Het is daarbij niet mogelijk gebleken alleen gesubsidieerde woningen te bouwen. Gelet op het grote aantal urgente gevallen en het beperkte aantal mogelijkheden is het moeilijk gebleken om ook kortverblijvende in- woners door middel van het gevoerde huisvestingsbeleid te helpen. Met name in het Blekersvaartgebied zijn wij er in geslaagd bij de voor één- en tweepersoonshuishoudens bestemde woningen een re- latief groot aantal woningen bouwtechnisch af te stemmen op ge- bruik door ouderen. Het bouwplan voor het Blekersvaartgebied kwam tot stand door mid- del van een prijsvraag op basis van tevoren geformuleerde uit- gangspunten. Voor zover de gemeente daar invloed op heeft is gestreefd naar verdergaande samenwerking tussen de woningkorporaties. 5

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 5