54. De amateuristische kunstbeoefening en kunstzinnige vorming zullen met gepaste middelen worden bevorderd. 55. Op korte termijn zal worden onderzocht op welke wijze een aanzet kan worden gegeven tot de sportieve rekreatie. Zulks in samenhang met de georganiseerde sport Volksgezondheid 56. In de Heemsteedse openbare gebouwen zal aandacht worden gevestigd op de scha- delijke gevolgen van roken. Sport en rekreatie. 57. De gymnastiek- en sportakkommodatie aan de Burgemeester van Lennepweg zal ten spoedigste gerealiseerd moeten worden. Het huidige dekkingsplan zal daarbij richtsnoer zijn. Bijzondere zorg zal worden geschonken aan het beheersen van de kosten ver- bonden aan het onderhoud en beheer van de sportakkommodaties De voorgenomen diskussie over het verbeteren van het funktioneren van de Sportstichting zal in samenhang met de vraag op welke wijze het sportkomplex beheerd moet worden, zo spoedig mogelijk tot besluitvorming dienen te leiden. De procedure die moet leiden tot de aanleg van een tennispark aan de Fazanten- laan, zal voortvarend worden vervolgd. Zo enigszins mogelijk zal het par- keerterrein buiten de woonwijk om op de Glipper Dreef worden aangesloten. Internationale samenwerking 61. Het gemeentebestuur mag daar, waar op het terrein van de internationale samen- werking duidelijke initiatieven vanuit de burgerij ontstaan, een stimulerende en eventueel koördinerende rol spelen (bijvoorbeeld ondersteuning van een or- ganisatie die zich inzet voor hulp aan Polen)Blijken de initiatieven duur- zaam van waarde te zijn, dan dient het deze ontwikkeling te volgen en desge- wenst op bepaalde situaties in te spelen, dit in het besef dat alle mensen onderdeel uitmaken van de internationale samenleving. Voorbeeld: de gemeente zal zich positief blijven opstellen ten aanzien van de funktie die door de Solidariteitswinkel wordt vervuld. Indien de huidige huis- vesting van de Solidariteitswinkel zal moeten worden beëindigd, zal de ge- meente bereid zijn aktief mee te helpen zoeken naar passende vervangende huis- vesting 58. 59. 60.

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 60