118 Uit onderhoudsbudgetten worden eenvoudige voorzieningen getrof- fen ten behoeve van de veiligheid voor fietsers. Op de Glipper Dreef is een voorlopige voorziening getroffen gedurende de bouw van Merlenhoven. Ekonomische zaken en werkgelegenheid (nrs. 34 t/m 38) Aan de ontwikkeling van een gewestelijk werkgelegenheidsbeleid wordt aktief meegewerkt. Bij het ontstaan van vakatures geldt mede als uitgangspunt dat deze vervuld worden door twee of nieer funktionarissen in deeltijd, tenzij om organisatorische redenen een dergelijke vervulling niet verantwoord is. Ondanks dit uitgangspunt moet gekonstateerd worden dat het streven naar het handhaven van hetzelfde aantal werk- neiners in gemeentedienst niet haalbaar bleek. Voorzover mogelijk en bekend wordt aandacht geschonken aan de plaatsing van W.A.O.-ers, gehandikapten, schoolverlaters en lang- durig werklozen. Van rijksregelingen die ten doel hebben de hier- voor genoemde groepen in het arbeidsproces te betrekken wordt zoveel mogelijk gebruik gemaakt. In samenspraak met betrokkenen wordt getracht een zo gunstig inogelijk klimaat voor het bedrijfsleven in stand te houden. De intentie over het innemen van standplaatsen aan de openbare weg heeft geleid tot een wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening. Milieu-, natuurbeheer en energie (nrs. 39, 40 en 41) De mogelijkheden van de Wet op de geluidhinder worden toegepast. Wij staan open voor het ontwikkelen en/of toepassen van nieuwe technieken op het gebied van de wind- en zonne-energie. De ge- realiseerde windmolen is daar een symbool van. Bij de bouw en situe- ring van woningen kan helaas niet altijd rekening worden gehouden met beperking van het energieverbruik en het gebruik maken van pas- sieve zonne-energie. Bij de realisering van het sportkomplex is een total-energyinstallatie gebouwd. In voorkomende gevallen wordt in gemeente gebouwen een hoogrendement-ketel geplaatst. 7 afd. 29 november 1985

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 7