2e afd. 29 november 1985 118 Het hergebruik van glas is door middel van het plaatsen van glas- kontainers gerealiseerd. Ten aanzien van het papier inzamelen vervullen wij een bemiddelende rol. Andere materialen hebben even- eens aandacht; wij wijzen hierbij op het opgevoerde projekt be- treffende de ekotainer. Onderwijs en vorming (nrs. 42 t/m 45) Vanzelfsprekend geldt als uitgangspunt voor het onderwijs een gelijkwaardigheid van intellektueie vorming en kunstzinnige sportieve en sociale vorming. Voorzover daar een beroep op wordt gedaan wordt de verdere uit- bouw van het volwassenenonderwijs ondersteund. Afronding van het onderzoek naar de wenselijkheid van een kontinu- rooster heeft niet geleid tot invoering hiervan. Overeenkomstig de intentie worden zo groot mogelijke beslissings- bevoegdheden aan de direkt betrokkenen bij de scholen gegeven. De integratie van kleuter- en lager onderwijs heeft zeer veel tijd gevergd. Een onderzoek naar de mogelijke instelling van één of meer bestuurscommissies is daardoor in het gedrang gekomen. Welzijn en maatschappelijke zorg (nrs. 47 t/m 55) Nog steeds draagt de gemeente bij uit eigen middelen om welzijns- aktiviteiten in stand te houden. De handhaving van de zelfstandigheid van ouderen heeft veel aan- dacht. Mede in dit kader is inmiddeis een aanvang gemaakt met de bouw van een alarmeringssysteem via de centrale antenne-in- richting. Bij de peuterspeelzalen wordt op beperkte wijze rekening gehouden met de draagkracht van de ouders. Mede ter uitvoering van de nota over het. funktioneren van het bureau Sociale Zaken is een extra formatieplaats gekreëerd. Helaas moet gekonstateerd worden dat ondanks deze personele uitbreiding, tengevolge van het toegenomen aantal aanvragen om 8

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 8