139 VI. Inspraak. Op 19 mei 1982 heeft een informatieavond betreffende het gehele ontwerp- bestemmingsplan Glip I plaatsgevonden. De door de bewoners gemaakte opmerkingen betreffen de volgende zaken: - Opgemerkt werd dat in het bestemmingsplan geen akkommodatie voor de jeugd is opgenomen. Het realiseren van een jeugdakkommodatie in "De Glip" heeft als projekt, opgevoerd in het kader van de bijstelling van het beleids- plan der gemeente, een hoge prioriteit gekregen. Bij de behandeling van de gemeentebegroting 1982 en het daarbij be- horende dekkingsplan zijn voor dit doel financiële middelen beschik- baar gesteld. Onderzocht wordt of het gebouw van de kleuterschool "De G1ippertjeshof" voor het beoogde doel kan dienen. Als dit niet realiseerbaar blijkt, zullen andere mogelijkheden worden bezien. - Gewezen werd op de invloed van de nieuwe bebouwing op de Gliphoeve. Er zal naar gestreefd worden zoveel mogelijk in te spelen op de ligging nabij de terreinen van de Gliphoeve. - Bezwaar werd gemaakt tegen de in het plan opgenomen mogelijkheid voor de bouw van twee woningen aan de Höckervaart o.a. in verband met: - een toename van de verkeersdrukte in de buurt; - een toename van het gevaar voor kleuters van het schooltje aan de Dr. Schaepmanlaan; - een beperking van het uitzicht op de Höckervaart; - het verdwijnen van een plantsoen. De betreffende bouwmogelijkheid 1s alsnog vervallen. -•Veel bewoners achten de ontsluiting van het UW II-gebied tegenover de Talmastraat en via de De Visserstraat gevaarlijk. Aan deze verkeerssituatie zal nog bijzondere aandacht worden geschonken. De verkeersbestemming in de De Visserstraat is verbreed om een veilige oplossing mogelijk te maken. - Getwijfeld wordt aan de animo voor de nieuwe winkels aan de Glipper Dreef in verband met het ontbreken van parkeerplaatsen. Het aantal parkeerplaatsen zal worden vergroot door de voor de winkels gelegen groenstrook gedeeltelijk om te zetten in parkeerplaatsen. - 42 - 4e afd. 19 december 1985

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 55