16 4e afd. 27 februari 1986 17 EXTRA KREDIET GYMNASTIEKMATERIALEN VOORWEGSCHOOL Heemstede, 4 februari 1986. Aan de raad, De direkteur van de Voorwegschool verzoekt een extra krediet voor de aanschaf- fing van gymnastiekmaterialen. De gevraagde artikelen zijn aan te merken als e meubilair. De kosten die met een aanschaffing van meubilair voor het bewegings- eK- onderwijs zijn gemoeid, worden door het rijk vergoed. Hiervoor dient n.l. het vergoedingsbestanddeel "andere voorzieningen" Er zijn door het rijk normen opgesteld m.b.t. de hoogte van de bedragen voor de afzonderlijke artikelen. Deze normen zijn opgenomen in de "programma's van eisen" voor het jaar 1986. Met betrekking tot de gevraagde "duikelstang" dient opgemerkt te worden, dat deze niet in de rijksnorm vermeid wordt, en derhalve geacht moet worden niet tot de inrichting van een gymnastieklokaal ten behoeve van het basisonderwijs te horen. Dit geldt ook voor de gevraagde turnmatten. De in de offerte genoemde turn- matten vergen minder onderhoud en hebben een langere levensduur, maar de kos- ten van aanschaffing zijn daarentegen ook aanzienlijk hoger dan de rijksnorm aangeeft. (De kosten van de in de offerte genoemde matten bedragen f 3.262,98 inkl. B.T.W.; de rijksnorm voor 6 turnmatten is f 2.213,40 inkl. B.T.W.). In de rijksvergoeding wordt rekening gehouden met een afschrijvingstermijn van turnmatten van 10 jaar. Aangezien de thans op de school aanwezige matten zijn aangeschaft vôôr 1973 (en dus al 13 jaar in gebruik zijn) kan men ervan uitgaan dat het aanschaffen van turnmatten konform de rijksnorm niet bezwaar- lijk is. Wij zijn van mening dat voor het aanschaffen van de gymnastiekmaterialen de rijksnormen aangehouden dienen te worden. De kosten van aanschaffing bedra- gen dan in totaal f 7.740,18 inklusief montagekosten en B.T.W. 2

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 13