4e afd. 27 februari 1986 VASTSTELLING OVERSCHRIJDINGSUITKERING ONDERWIJZEND PERSONEEL W.B.O. 1986/87 18 Heemstede4 februari 1986. Aan de raad, OP grond van artikel 49 Wet op het basisonderwijs en het Besluit over- schrijdingsuitkering onderwijzend personeel WBO, dat op dit artikel is gebaseerd, dient uw raad jaarlijks vôôr 1 maart het aantal uren vast te stellen waarvoor in het volgende schooljaar méér onderwijzend personeel aan de openbare basisscholen zal zijn verbonden dan waarvoor door het rijk ingevolge artikel 104 Wet op het basisonderwijs vergoeding wordt verleend. Dit aantal uren is tesamen met het aantal leerlingen dat de openbare basisscholen op 16 januari j.l. bezocht de niaatstaf voor de doorbetaling aan het bijzonder onderwijs van de kosten die verbonden zijn aan het ex- tra personeel Op basis van de thans bekende gegevens omtrent het te verwachten aantal leerlingen op de openbare basisscholen zal het aantal boven de rijksnorm te geven klokuren per week in het schooljaar 1986/1987 34 bedragen. Van dit aantal komen 19 klokuren voort uit de overschrijding van de rijksnorm voor het. vakonderwijs. De overige klokuren hebben betrekking op de taakverlichting van direkteuren in het openbaar onderwijs, die voor rekening van de gemeente plaatsvindt. Bij de bijstelling beleidsplan voorjaar 1985 heeft u besloten het aan- tal schoolti jden taakverl ichting van direkt.euren in het openbaar onder- wijs te halveren voor het schooljaar 1986/1987 (met ingang van school- jaar 1987/1988 wordt de taakverlichting voor rekening van de gemeente geheel afgeschaft). Het komende schooljaar hebben de openbare basisscho- len nog ëén schooltijd gemeentelijke taakverlichting. Het aantal klokuren taakverlichting voor rekening van de gemeente be- draagt dan 3 x 5 klokuren - 15 klokuren (inkl. niet-lesgebonden uren). Ilet aantal leerlingen in het openbaar onderwijs bedroeg op 16 januari j.l. 633, zodat de overschrijding per leerling 34 bedraagt. 633 -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 15