2e afd. 27 februari 1986 ONGEVALLENVERZEKERING VRIJWFLLIGE BRANDWEER 13a Heemstede, 23 december 1985. Aan de raad, In een cirkulaire van 14 juni 1985, OPZ/54145, heeft de Vereniging van Ne- derlandse Gemeenten een andere verzekeringsvorm geadviseerd voor de korps- leden van de vrijwillige brandweer. Deze andere verzekeringsvorm komt hierop neer, dat in het vervolg niet meer de gemeente, doch de vrijwilliger zelf verplicht wordt tot het afsluiten van een ongevallenverzekering. Ervan uitgaande, dat de gemeente de premie voor deze verzekering aan de vrijwilliger vergoedt, betekent dit dat deze wijziging een budgettair neutraal karakter heeft. Immers, de premie kwam altijd al voor rekening van de gemeente in haar hoedanigheid van verzeke- ringnemer Van deze gelegenheid is gebruik gemaakt de dekking van deze verzekering te standaardiseren, waarmede een extra premie op jaarbasis is gemoeid van f 1.870,--. Deze dekking is zoveel mogelijk afgestemd op de gemiddelde per- soonlijke omstandigheden voor de brandweerman en de geldende sociale verze- De verschuldigde premie per brandweerman bedraagt f 95,-- per jaar, het- geen een verhoging van de maandelijkse vergoedingsbedragen betekent met f 8,-. Een en ander is nader uitgewerkt in bijgevoegde ontwerp-besluiten tot le wijziging van de Rechtspositieregeling Vrijwi11igers bij de gemeentelijke brandweer en tot 12e wijziging van de Vergoedingsregeling personeel Vrij- willige Brandweer. Wij stellen u voor deze wijzigingen vast te stellen. keringen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester, O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 1