4e afd. 27 februari 1986 21 WOONRUIMTEVERORDENING 1986 Heemstede, 11 februari 1986. Aan de raad, Bij uw besluit van 29 april 1982, nr. 47, werd ter voldoening aan het bepaal- de iri artikel 4 van de Woonruimtewet 1947 de Woonruimteverordening vastgesteld, houdende regelen omtrent de toepassing van artikel 1 van deze wet. Op grond vari dit wetsartikel is het verboden een zelfstandige woongelegenheid, als om- schreven in de in artikel 3 van de wet bedoelde nadere voorschriften, in ge- bruik te nemen of te geven, tenzij door ons college voor het in gebruik nemen schriftelijke vergunning is verleend aan degene die de woongelegenheid wenst te betrekken. De hier bedoelde nadere voorschriften zijn vastgelegd in de Woonruimtebeschikking 1974. Sedert haar totstandkoming is deze beschikking reeds verscheidene malen gewij- zigd of aangepast. Dit heeft er toe geleid dat zij voor velen aan duidelijk- heid heeft ingeboet. Met het oog hierop is op 1 juli 1984 de beschikking van 1974 komen te vervallen en is de Woonruimtebeschikking 1984 van kracht gewor- den; de tekst hiervan ligt voor u ter inzage. In gewestelijk verband is een ontwerp van een nieuwe Woonruimteverordening opgesteld, waarbij de ambtelijke werkgroep van de gewestgemeenten ten nauwste is betrokken. Het ontwerp heeft de instemming van de gewestelijke kring woonruimteverdeling. De belangrijkste verschillen tussen de Woonruimteverordening 1986, zoals deze met ingang van 1 maart 1986 komt te luiden en de Woonruimteverordening 1982, die met ingang van die datum komt te vervallen, zijn de volgende: a. wijziging van de kriteria voor inschrijving als woningzoekende; b. invoering van de begrijpsomschrijving inaatschappelijke binding; c. wijziging van de vruchtkloze aanbiedingsperiode. Ad. a. De gewestgemeenten voeren een meer restriktief beleid als iiet gaat om de in- schrijving als wnningzoekende. Woningzoekenden kunnen zich in p'rincipe slechts k in de gewestgemeente waar zij wonen of werken laten inschrijven. Een en ander is indertijd afgesproken om dubbele inschrijvingen binnen het gewest. te voor- komen. -1- GEWIJZIGD EXEMPIAAR p

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 23