21 llit AROB-jurisprudentie en uit de toelichting bij de Woonruimtebeschikking 1984 wordt duidelijk gemaakt dat de regels die voor de vergunningverlening gelden öôk voor de inschrijving als woningzoekende dienen te gelden. Dit heeft tot gevolg dat pcrsonen van v/ie bij het verlenen van de woonruimtever- gunning geen ekonomische binding kan worden vereist (b.v. larigdurig werklo- zen, gepensioneerden, remigranten en ernstig invaliden) zich als woningzoe- kenden kunnen laten inschrijven. Deze mensen mogen slechts in die gemeenten van inschrijvirig uitgesloten worden indien er strenge planologische restrik- ties gelden die een uitbreiding van de woningvoorraad bemoeilijken. Die ge- meenten kunnen zich op verzoek laten plaatsen op de bijlage C behorende bij de Woonruimtebeschikking 1984. Het is aan hen dan toegestaan zowel bij de vergunningverlening als bij de inschrijving als woningzoekende de eis van maatschappelijke binding te hanteren. De kriteria voor plaatsing op bijla- ge C zijn van dien aard dat wij van oordeel zijn dat een dergelijk verzoek niet haalbaar is. Kortheidshalve verwijzen wij u naar het schrijven van de Staatssecretaris van VROM inzake bijlage C. Een tweede konsekwentie van de jurisprudentie is, dat een ieder die woont of werkt binnen of vanuit het gewest Zuid-Kennemerlandzich in elke gemeen- te van het gewest kan iaten inschrijven als woningzoekende. Ad. b. In afwijking van de overige gewestgemeenten stellen wij u voor in artikel 5, sub c, van de koncept-verordening nog een inschrijvingskriterium op te nemen, n1"ingeschreven worden zij die een maatschappel1jke binding heb- beri met de gemeente". Dit inschrijvingskriterium is voornamelijk bedoeld v°or de "spijtoptanten" b.v. jongeren die uit nood Heemstede hebben verla- ten en elders zijn gaan wonen (Alkmaar, Hoofddorp), graag naar hun geboor- teplaats terug willen keren. De verruiming van het inschrijvingsbeleid zal er mede toe leiden dat de Nadere voorschrifteri" als bedoeld in artikel 3 van de verordening, aange- past moeten v/orden om de toevloed van nieuwe inschrijvingen beter naar "ur- gentie" te kunnen ordenen. Een exemplaai van rJe Nadere voorschriften" leggen wij u ter kennisneming voor. -2- 4e afd. 27 februari 1986

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 24