21 Artikel 2 1. Geen vergunning is vereist voor het in gebruik nemen van woonruinite in een hotelpensionverpleeginrichting of van een onzelfstandig gedeelte van een woning. 2. Evenmin is vergunning vereist voor het in gebruik nemen van woningen met een huur- of koopprijs, welke de grenzen overschrijdt zoals vastgesteld bij afzonderlijk raadsbesluit op basis van de woonruimtebeschikking 1984 dan wel bij gebreke daarvan zoals vastgesteld in de woonruimtebeschikking 1984. Artikel 3 Gurgemeester en wethouders zijn bevoegd in het belang van een doelmatige verdeling van de woonruimte nadere voorschriften te geven. Iloofdstuk 2: Inschrijving als woningzoekende. Artikel 4 Ter bevordering van een doelmatige verdeling van de ter beschikking gekomen woningen, dragen burgemeester en wethouders zorg voor het aanleggen en bij- houden van een register van woningzoekenden. Artikel 5 Burgemeester en wethouders'schrijven op verzoek personen van 18 jaar en ouder in het in artikel 4 bedoelde register in, die op het tijdstip van de aanvra- ge tot inschrijving: a. gedurende een termijnvan tenminste 2 jaar onmiddellijk voorafgaand aan het verzoek tot inschrijving onafgebroken ingezetenen zijn; b. ekonoinisch zijn gebonden; ceen maatschappelijke binding hebben met de gemeente; d- niet of niet meer duurzaam aan het arbeidsproces deelnemen, waartoe in elk geval worden gerekend gepensioneerdenernstig invaliden en langdurig werk- lozen; e. een procedure tot echtscheiding of scheiding van tafel en bed aanhangig hebben gemaakt en een voorlopige voorziening ais bedoeld in artikel 825b of 825c van het Wetboek van Burgerlijke Recht.svordering hebben verkregen indien er in verband met die omstandigheid gewichtige redenen aanwezig zijn om een woning te zoekcn; 4e afd. 27 februari 1986

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 28