4e afd. 27 februari 1986 22 HAALBAARHEIDSSTUDIE RIOLERING WOONBOTEN CRUQUIUSHAVEN Heemstede, 4 februari 1986. Aan de raad, In de Cruquiushaven liggen 18 woonboten, welke niet op de riolering zijn aangesloten; het afvalwater wordt geloosd op het open water. De aansiuiting van woonboten op de riolering is geen eenvoudige zaak. Er zijn onlangs technische methoden ontwikkeld welke in principe de aanslui- ting mogelijk maken; wij noemen de vacuumriolering en de drukriolering. Elders zijn proeven met deze methoden gaande. Mede gelet op het feit dat tot 1989 een regeling geldt volgens welke het rijk voor 80% bijdraagt in de kosten van riolering ten behoeve van woon- boten, achten wij het gewenst dat een studie wordt verricht naar de moge- lijkheden van aansluiting van de genoemde woonboten op het gemeentelijk rioleringsstelselHeidemij. Adviesbureau B.V., te Hoofddorp, is bereid deze studie uit te voeren voor een bedrag van f 11.305,--; hiervoor zul- len o.m. de volgende werkzaamheden worden gedaan: - het bijwonen van een door de gemeente te beleggen vooriichtingsavond; - het verrichten van een onderzoek in de woonboten; - het opstellen van een voorontwerp met alternatieven en kostenbegrotin- gen; - het plegen van overleg met de gemeente en het Hoogheemraadschap van Rijnland. 0p basis van de studie kan een keuze worden gemaakt van het voor Heemste- de meest aantrekkelijke plan. De kosten van het maken van een definitief ontwerp zijn niet in de offer- te begrepen. Inklusief de kosten van begeleiding door het gemeentelijk technisch be- drijf zullen de kosten van de studie f 12.280,-- bedragen. Wij stellen u voor ons een krediet tot dit bedrag te verlenen.

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 35