4e afd. 27 februari 1986 ENGELS OP DE BASISSCHOOl. 15 Heemstede, 4 februari 1985. Aan de raad, Met ingang van 1 augustus 1986 zal Engels een verplicht vak zijn op de basisschool ln het onderwijs-besturenoverleg is afgesproken dat gestreefd zal worden naar een gelijke onderwijsmethode Engels voor alle Heemsteedse basisscho- len ën een gelijke datum van invoering van dit vak. De scholen hebben in hun aktiviteitenplannen voor het schooljaar 1985/ 1986 het vak Engels reeds opgenomen. Met de aanschaffing van de onderwijs- methode voor Engels werd echter gewacht op de bekendmaking van de normbe- dragen die het rijk hiervoor aan de gemeente zal betalen. Thans is bekend dat het rijk in tien jaar, met ingang van 1 augustus 1986, de kosten van investering aan de gemeente zal vergoeden. De exakte norm- bedragen zijn nog niet bekend, maar naar verwachting zullen die niet veel afwijken van de voorlopige normen, zoals neergelegd in het advies van de werkgroep Londo. Ons inziens kunnen deze normen gehanteerd worden bij de aanschaffing van de taalmethode. U heeft bij besluit van 28 november 1985 nr. 120 reeds medewerking ver- leend aan de besturen van de bijzondere basisscholen te Heemstede voor de aanschaffing van een taalmethode Engels voor de onder hun bestuur staande scholen. Zij verzoeken nu de nodige gelden hiervoor beschikbaar te stellen. Thans dient ook ten behoeve van de openbare basisscholen een extra kre- diet beschikbaar gesteld te worden voor de aanschaffing van de genoemde taalmethode. De bedragen die de scholen in de door hun ingediende begroting voor de aanschaffing hebben opgenomen, zijn een stuk hoger dan de Londo-normen. Poor het terugbrengen van het aantal woordenboeken tot circa 1 woorden- boek per 4 leerlingen, komen de kosten van aanschaffing voor de meeste scholen op het niveau van de Londo-normen. Alleen de basisscholen met een relatief klein aantal leerlingen blijven de Londo-normen overschrij- den. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 7