4e afd. 27 raaart 1986 VOORZIENINGEN I.V.M. WATEROVERLAST COMPONISTENWIJK 29 Heemstede, 26 februari 1986. Aan de raad, Op lijst II van het beleidsplan staat vermeld het projekt "Tegengaan water- overlast Componistenwijk 1986" met een bedrag van f 178.000,--. Sedert 1981 heeft de wethouder van het gemeentelijk technisch bedrijf enkele malen met een bewonerscomité overleg gepleegd over de omvang van de water- overlast en de daartegen te nemen maatregelen. Blijkens het voor u ter inzage gelegde rapport ondervindt 70% van de bewo- ners van het gedeelte van de Componistenwijk dat is gelegen tussen de Frans Schubertlaan, de Bachlaan, de Wagnerkade en de Johan Wagenaarlaan, water- overlast, hetzij in de tuin, hetzij in de woning of in beide. De meest gewenste oplossing lijkt het leggen van drainageleidingen welke aan gesloten worden op gesloten leidingen, te leggen op of in het de direkte na- bijheid van de erfscheidingen. De gesloten leiding zal aansluiten op het schoonwaterriool in de Palestrinalaan, hetwelk in verbinding staat met de Wagnervaart. Met deze oplossing kan het bewonerscomité zich verenigen; het comitë pleegt hierover nog overleg met de bewoners. Het is o.i. redelijk dat de gemeente de kosten draagt van de gesloten lei- dingen plus de kosten van de te sluiten overeenkomsten (notariskosten etc.). Het gaat dan in totaal om een bedrag van f 222.500, De ratio van beta- ling van die kosten is dezelfde als die welke gold met betrekking tot de voorzieningen in verband met wateroverlast op het Eiland Rozenburg. Een ex- tra motief vormt in dit geval het feit dat de gemeente door het opheffen van het waterschap Schouwbroekerpolder een verhoging van de grondwaterstand met 20 cm heeft veroorzaakt. Wij stellen u derhalve voor ten behoeve van het treffen van voorzieningen om de wateroverlast in genoemd gedeelte van de Componistenwijk tegen te gaan, een krediet te verlenen van f 222.500, -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 1