lleemstede, 11 maart 1986. Zoals u bekend is, bestaat er een groot tekort aan parkeerruiinte bij het station Heemstede-Aerdenhout. Dit heeft tot gevolg dat. er veelvuldig spra- ke is van foutparkeren en van overlast in de woonstraten in de omqeving van het station. Reeds geruime tijd is met de Nederlandse Spoorwegen over- leg gaande over een verbetering van deze situatie. Teneinde inzicht te verkrijgen in de omvang van het aantal parkeerplaat- sen dat nodig is voor de treinreizigers die met de auto naar het station komen, zijn in 1984 enige parkeeronderzoeken gehouden. De belangrijkste resultaten daarvan zijn: - er zijn in de omgeving van het station 370 legale parkeerplaatsen, waar- van er 165 zijn bestemd voor langparkeren van auto's van treinreizigers; - de bezettingsgraad van de parkeergelegenheid is ruim 90X; overdag is de variatie in de bezetting gering; - in de onmiddel1ijke nabijheid van het station worden meer auto's gepar- keerd dan er legale plaatsen zijn; - de omvang en de aard van de parkeerovertredingen zijn in veel gevallen niet toelaatbaar; - het station trekt op een gemiddelde werkdag 300 reizigers die hun auto in de omgeving parkeren; - nog geen 25% van deze reizigers is afkomstig uit Heemstede; de overigen komen uit Haarlem, Bennebroek, Bloemendaal en Zandvoort. Er kan dus gesteld worden dat er behoefte is aan uitbreiding van de par- keergelegenheid met 135 plaatsen. Deze uitbreiding kan worden gereali- seerd op een braakliggend terrein tussen de Pelikaanlaan en de spoorbaan. Een plan hiervoor, waarover met de N.S. overeenstemming is bereikt, ligt voor u ter inzage. Dit plan voorziet in de aanleg van 132 parkeerplaatsen. Door middel van twee trappen en een voetpad is een korte verbinding moge- lijk met de beide perrons. De verharding van het terrein zal bestaan uit -1- 4e afd. 27 maart 1986 AANLEG P+R-PARKEERTERREIN BIJ STATION HEEMSTEDE-AERDENIIOUT 35 Aan de raad,

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 21