4e afd. 27 maart 1986 35 betonklinkerkeien. Voor een goede afwatering zal een riolering moeten worden gelegd. Tussen de woningen aan de Schollevaerlaan en het parkeerterrein zal een "groenzône" worden aangebracht. Het terrein zal op normale wijze worden voorzien van openbare verlichting. Het betrokken terrein is grotendeels eigendom van de N.S.; de rest is eigendom van de gemeente, doch kan o.i. na de aanleg aan de Nederlandse Spoorwegen worden overgedragen. Voor de aanleg van het terrein is een procedure ex artikel 19 en artikel 46, lid 8, van de Wet op de Ruimtelij- ke Ordening gevolgd. Gedeputeerde Staten hebben de vereiste verklaringen van geen bezwaar reeds in 1981 afgegeven. Met de A.N.W.B. is overeenstemming verkregen over het aanbrengen van speciale P+R-wegwijzers in de omgeving van het station. Tussen de gemeente en de N.S. zal een regeling worden getroffen welke o.m. bepal ingen inhoudt tegen het - overigens niet te verwachten - oneigenlij- ke gebruik van de aan te leggen parkeerplaatsen. De ontsluiting van het terrein vindt plaats op de Zandvoortselaan via de Schollevaerlaan en de Havikweg. In het kader van de verbetering van de ver- keerssituatie in de omgeving van het station zal ook de kruising Zandvoort- selaan/Havikweg worden gerekonstrueerd en worden voorzien van een verkeers- 1ichteninstallatie. De kosten van aanleg van het P+R-terrein worden begroot op f 580.000, Verwacht mag worden dat het rijk en de provincie hiervan 470.000,-- zul- len betalen. Wij stellnn u voor ten behoeve van de aanleg van het omschreven P+R-terrein een krediet van 580.000,-- beschikbaar te stellen onder het voorbehoud dat tenminste 470.000,-- wordt gedekt door bijdragen van het rijk en de provincie. Met de aanleg zal uiteraard niet worden begonnen voordat defini- tief bekend is dat laatstgenoemd bedrag zal worden betaald. Verder stellen wij u voor ons te machtigen met de N.S. een overeenkomst aan te gaan inzake de aanleg en instandhouding van het P+R-terrein, in wel- ke overeenkomst tevens de overdracht van de betrokken strook gemeentegrond i -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 22