4e afd. 27 maart 1986 36 eens voor u ter inzage gelegde verslag met het plan verenigen. Tijdens de vergadering en in daarna ingekomen brieven zijn bezwaren in- gebrachtwelke vooral betrekking hebben op: vermindering van bereikbaarheid van eigen woning, school enz.; - verplaatsing van het verkeer naar andere straten die daardoor meer te verwerken krijgen dan zonder afsluiting van de Koediefslaan het geval zal zijn. Wij merken hierbij het volgende op. Niet ontkend kan worden dat de uitvoering van het plan voor een aantal bewoners een beperking betekent van de bereikbaarheid van de eigen woning en/of scholen e.d. Sommige bewoners zullen per auto een (kleine) omweg moeten maken. Wij menen echter dat er geen sprake zal zijn van onoverko- menlijke bezwaren. De door sommigen gevreesde (netto) toename van het verkeer op het midden- gedeeite van de Koediefslaan en op de Burg. van Lennepweg zalindien de- ze al optreedt, o.i. zeer beperkt zijn. Tegenover een toename zal ook een vernnndering staan; zo zullen automobilisten die thans via de Koediefs- laan van de Binnenweg naar de Herenweg rijden, dit na de afsluiting niet ineer kunnen doen; ook de veel gebruikte route Burg. van Lennepweg-Van de Spiegellaan zal niet meer per auto gebruikt kunnen worden. Voor wat de Burg. van Lennepweg betreft, zal er uiteraard sprake zijn van een aanzienlijke toename van verkeer als gevolg van de nieuwbouw van woningen. Wij wijzen er in dit verband op dat deze weg volgens het Ver- keersstruktuurplan de funktie heeft van buurtstruktuurweg. Met betrekking tot mogelijke verkeersoverlast in de Oude Posthuisstraat merken wij op dat er thans nog onvoldoende zekerheid bestaat over de toe- name van het verkeer in deze straat als gevolg van de nieuwbouw. in dit stadium menen wij dan ook nog geen maatregelen met betrekking tot deze straat te moeten voorstellen. Wel zullen wij de verkeerssituatie al- daar nauwlettend in het oog houden. De kosten van de afsluiting van de Koediefslaan worden begroot op 70.000, Met deze uitgaaf is rekening gehouden in de exploitatie-op- zet voor het plan Blekersvaart. -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 26