4e afd. 27 maart 1986 38 ToeHchting, behorende bij het besluit "Uitsluiting A-inrichting Wet Geluidhinder". Algemeen Op 1 september 1982 zijn de hoofdstukken IV Inrichtingen) en V (7ônes rond industrieterreinen) van de Wet Geluidhinder 1n werklng getreden. Op grond van het tot hoofdstuk V behorende artikel 53 dlenen op basis van akoestisch onderzoek door de gemeenteraad geluidzônes te worden vastgesteld rond terreinen waarop zogenaamde A-inrich- tingen zijn gevestigd of gevestigd kunnen worden. Dit inoet vôôr 1 september 1986 plaatsvinden. A-inrichtingen zijn inrichtingen welke zijn vermeld 1n het op ar- tikel 16 van de Wet Geluidhinder gebaseerde Besluit kategorie A- inrichtingen Wet Geluidhinder. Deze inrichtingen kunnen in een belangrijke mate geluidhinder veroorzaken. De vaststel 1 ing vati de zône kan geschieden middels de vaststel- ling of de herziening van een bestemmingsplan of mlddels een apart zônebesluit als bedoeld 1n artikel 56 van de Wet Geluidhinder. Buiten de vastgestelde zônes mag de geluidsbelastlng vanwege het industrieterrein de 50 dB(A) niet te boven gaan. Binnen de zône zijn er beperkingen voor het realiseren van nieuwe geluidgevoel1- ge besteinmingen en moet de geluidhinder, die bestaande geluidge- voelige bestemmingen ondervinden, worden beperkt. Ilet vaststellen van zônes is niet verelst Indien A-inrichtingen zijn uitgesloten. In Heenistede 1s dit niet voor de gehele gemeen- te het geval Slechts in de (ontwerp-) besteniniingsplannen "Blekersvaartweg/Burg- van Lennepweg""llaven", "Glip III", "Adr. Pauwlaan e.o.", "In- dische Wijk", "Componistenwljk" en "Merlenhoven 1985" worden A-inrichtingen expliciet uitgesloten. Gelet op het feit dat er 1n lleemstede geen A-inrichtingen aanwe- zig zijn en er geen (geschikte) lokaties zijn om A-inrichtingen te vestigen, is het gewenst deze planologisch uit te sluiten. Om dit. te bewerksiel 1 igen, zou een groot aantal bestemmingsplan- nen inoeten worden aangepast, hetgeen veel tijd in beslag zou ne- men. -12-

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 44