1 Oe overlge instanties hebben gereageerd zoals hierna verkort is weergegeven. Waar deze reakties een antwoord verlangen, is bij de betreffende passages daarop ingegaan. 1. Hoofdingenieur-Direkteur, tevens inspekteur van de Voikshuisvesting in Noord- Hoiiand. Door deze instantie is bij brief van 13 augustus 19U5 als volgt gereageerd: Volgens de toelichting is dit plan bedoeld om de vestiging van A-inrichtingen uit te sluiten, zodat niet gezoneerd hueft te worden. In de besteuaiiingsom- schrijvingen van de te wijzigen piannen - die blijkens dezelfde toelichting thans deze inrichtingen niet uitsiuiten - wordt echter geen wijziging aange- bracht. In plaats daarvan wordt een gebruik als zodanig als strijdig met de bestenming beschouwd. Een volgens de bestenining toegelaten gebruik kan naar zijn mening echter nimnier tevens strijdig gebruik zijn, zodat hier sprake is van een niet-sluitende regeling. Dit kan mijns inziens worden rechtgetrokken indien bij de bestemmingsoinschrijvingen de mogel i jkheid tot vestiging van dergelijke A-inrichtingen eveneens wordt uitgesloten. Het onderhavige besluit is een aanvulling op de 1n Heemsfede vigerende plano- logische regelingen, waarin A-inrichtingen niet expliciet zijn uitgesloten. Het besluit kan worden gezien als een gebruiksverbod. Het geeft op duidelijke en konkrete wijze aan dat het in artikel 2 omschreven gebruik niet is toege- staan binnen de gebieden van de op de bij het besluit behorende lijst genoemde plannen. Dat de plannen A-inrichtingen niet expliciet uitsluiten, betekent niet dat dergelijke inrichtingen binnen de piannen zijn toegestaan. üe bij de vigerende plannen behorende Staat van Inrichtingen of de in deze piannen gebruikte besteiiiiiingsomschrijvingen zijn van dien aard dat op basis hiervan meergenoenide inrichtingen kunnen worden geweerd. Van expliciete uitsluiting is echter geen sprake, zodat aan de eisen van de Wet Geluidhinder niet wordt voldaan. Deze uitsluiting wordt berelkt door het onderhavige besluit. De stelling dat een volgens de besteiimiing toegelaten gebruik ninmer tevens strijdig gebruik kan zijn, wordt niet ondersclireven. Gebruiksvoorscliriften geven inmers een nadere uitwerking van het gebruik dat binnen de gegeven

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 47