4e afd. 27 maart 1986 JUMELAGE MET LEAMINGTON SPA 41 Heemstede, 11 maart 1986. Aan de raad, Onder auspiciën van de Anglo-Netherlands Sports Association ontstonden in de eerste jaren na de tweede wereldoorlog kontakten tussen diverse Nederlandse en Engeise gemeenten; doel hiervan was vooral jonge mensen via sport met elkaar in kontakt te brengen. In dat kader zijn in 1947 uitwisselingen op gang gebracht tussen Heem- stede en Royal Leamington Spa. Door allerlei omstandigheden - waaronder de watersnoodramp - zijn deze kontakten na 1953 afgeëbt. In 1975 zijn de kontakten vernieuwd, wat heeft geleid tot de oprichting van de stichting Heemsteedse Kring voor Internationale Vriendschap. Het bestuur van deze stichting wordt gevormd door partikulieren uit de gemeente. Met ingang van 1980 ontvangt de H.K.I.V. een gemeentelijk erkenningssub- sidie, dat thans 518,-- per jaar bedraagt. Sedert 1975 komt éénmaal per twee jaar een "officiële" delegatie uit Leamington naar Heemstede, terwijl er ook êënmaal per twee jaar een soort- gelijke delegatie uit Heemstede naar Leamington gaat. Verder zijn er vele uitwisselingen geweest tussen sportverenigingen, kul- turele verenigingen etc. Een lijst waarop deze uitwisselingen zijn ver- meld, is gevoegd bij een notitie welke het bestuur van de H.K.I.V. ons heeft aangeboden bij brief van 14 februari j.l. Ook zijn er zeer veel vriendschapsbanden gegroeid tussen inwoners van beide plaatsen. In feite kan gesproken worden van een situatie zoals die bestaat in ge- meenten welke een officiële jumelage-relatie met elkaar hebben. In genoemde notitie heeft het bestuur van de H.K.I.V. een pleidooi gehou- den om medewerking te verlenen aan de totstandkoming van een jumelage. Wij hebben ons hierover uitvoerig beraden. Zoals vermeld in het in 1982 verschenen rapport waarin de Raad van Euro- pese Gemeenten, sektie Nederland, versiag uitbrengt van een enquête over internationale gemeentekontaktenzijn jumelages in velerlei opzicht ge- -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 59