GEWIJZIGD EXEMPLAAR 2e afd 27 maart 1986 42 4E WIJZIGING ARBEIDSOVEREENKOMSTENVERORDENING Heemstede, 11 maart 1986. Aan de raad, Sedert het begin van de tachtiger jaren worden op verschi1lende plaat- sen binnen het gemeentelijk apparaat tijdelijke krachten op uurbasis ingeschakeld ter vervanging bij ziekte, vakatures en werkpieken. In tegenstel1ing tot voor die tijd wordt dit niet via uitzendbureaus gedaan, maar is een bestand van eigen oproepkrachten opgebouwd. De reden hiervan is, dat op deze wijze steeds dezelfde medewerkers kun- nen worden opgeroepen en dezen dus bij binnenkomst al bekend zijn met de werkplek. Bovendien wordt hierdoor het opslagpercentage van het uitzendbureau bespaard. Deze methode is tot nu toe steeds goed bevallen voor aile partijen. De inschakeling van deze tijdelijke krachten geschiedt op basis van een (mondelinge) overeenkomst tot het verrichten van enkele diensten. De belastingdienst heeft laten weten van mening te zijn dat vanaf het moment van oproepen er een hiërarchische verhouding ontstaat, waardoor geen sprake kan zijn van een overeenkomst tot het verrichten van enkele diensten. Omdat het tijdelijk inschakelen van invalkrachten bij deze gelegenheden als een goede zaak wordt beschouwd dient hiervoor een andere handelwij- ze te worden gevolgd. Dit kan, door hen een zogenaamd oproepkrachten- kontrakt aan te bieden, hetgeen een arbeidsovereenkomst op basis van de arbeidsovereenkomstenverordening is. Hiertoe dient wel de arbeidsover- eenkomstenverordening te worden aangepast. Deze aanpassing wordt u hierbij ter vaststelling aangeboden. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, W.H. van den Hoek De burgemeester, O.R. van den Bosch. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 63