4e afd. 24 april 1986 AANLEG BESCHOEIING CRUQUIUSHAVEN 57 Heemstede, 15 april 1986. Aan de raad, In de Jaren 1981 en 1982 zijn langs een deel van de noordkant van de Cruquius haven damwanden geslagen. De beschoeiing langs de rest van de noordkant is vrijwel geheel vergaan; over een afstand van 260 meter moet een nieuwe be- schoeiing worden aangebracht. Het hiervoor opgestelde plan ligt voor u ter inzage. Ter toelichting delen wij u het volgende mede. Het plan voorziet in de aanleg van een oevervoorziening nabij de woonboten genummerd 1 tot en met 8, 16, 17, 20 en 21 en bij het gedeelte tussen de bo- ten nummers 17 en 20, alsmede in het gedeeltelijk uitbaggeren van de haven teneinde het beschoeiingsplan te kunnen uitvoeren en om het in- en uitvaren van de woonboten mogelijk te maken. De aan te brengen oevervoorziening bestaat uit een azobéhouten damwand welke met ankerstaven ter lengte van 4,5 m. en ankerplaten worden vastgemaakt. Vôör het aanbrengen van de damwand dienen de restanten van de oude beschoeiing te worden verwijderd. De beschoeiing zal vanaf het water worden aangebracht, zodat geen zwaar ver- keer over de erven van de woonboten zal plaatsvinden. Door het maken van de verankering zullen de erven echter niet onaanzienlijk worden aangetast. Het t.z.t. herstellen van de erven etc. komt o.i. voor rekening van de huurders. Tijdens de aanleg van de beschoeiing zullen de woonboten tijdelijk aan de overzijde van de haven ligplaats moeten innemen. Op de tijdelijke ligplaats dienen de nodige nutsvoorzieningen aanwezig te zijn; tevens zal een steiger naar de vaste wal aan de noordzijde worden gebouwd. In de haven ligt de bagger tot een zo grote hoogte dat het zonder verwijde- ring van een deel daarvan niet mogelijk is het plan uit te voeren; ook kun- nen daardoor geen schepen de haven in- of uitvaren.

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 121