4e afd. 24 april 1986 57 4e Bij onderzoek door het gewestelijk miiieubureau is gebleken dat het bagger- slib verontreinigd is; met name is een overschrijding van de toelaatbare waarden voor lood en kwik gekonstateerd. Hierdoor is het slib niet geschikt voor opslag en verwerking in een eventueel op te richten depot voor niet- De verontreinigde grond of voor gebruik als landbouwslib. Het is noodzakelijk een separaat depot in te richten voor de verontreinigde baggerspecie. ge Het zal nog veel tijd vergen voordat een dergelijk depot operationeel is. Het aanbrengen van de beschoeiing c.a. kan hierop niet wachten. Daarom is ervan uitgegaan dat de specie die minimaal verwijderd moet worden om het beschoeiingsplan uit te voeren en om het in- en uitvaren van woonboten mo- te gelijk te maken, op de meest oostelijke oevergedeelten van de Cruquiushaven va wordt opgeslagen. f De kosten van het pian worden begroot op f 325.800,--. Hierin is f 40.000,-- af begrepen voor het uitbaggeren van de haven tot de voor invoering van het plan noodzakeiijke diepte en breedte. Op lijst II behorende bij het beleids- plan is voor dit projekt f 250.000,— geraamd; in dit bedrag waren de kos- ten van baggerwerkzaamheden niet begrepen. In dit stadium is geen rekening gehouden met de aanleg van de riolering ten behoeve van de woonschepen. De aanleg van riolering kan technisch geheel los worden gezien van het aanbrengen van de beschoeiing. Het plan is op 13 maart jl. besproken met een groot deel van de bewoners van de woonschepen; het verslag van de bespreking ligt voor u ter inzage. Wij geven u in overweging ten behoeve van de uitvoering van het plan voor aanleg van beschoeiing c.a. een krediet van f 325.800,-- beschikbaar te stel- len. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester W.H. van den Hoek. O.R. van den Bosch. -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 122