4e afd. 24 april 1986 49 ARTIKEL 17 OVERSCHRIJDING BOUWGRENZEN 1. Bouwgrenzen mogen uitsluitend worden overschreden door: a. tot gebouwen behorende stoepen, stoeptreden en funderingen; bouwdelen als pljnten, pilasters. kozijnen. standleidingen voor hemel- water, gevelversieringen. wanden van ventilatiekanalen en schoorstenen, indien de overschrijding niet meer dan 12 cm„ bedraagt; c. gevel- en kroonlijsten en overstekende daken, waarbij de overschrijding niet meer dan 50 cm. bedraagt; d. goten en ondergrondse afvoerleidingen in inrichtlngen voor de verzame- 1ing van water en rioolstoffen; e. hijsinrichtingen welke de bouwgrens met niet meer dan 1.00 meter kunnen overschrijden. 2. Voorzover de grens met de bestemming verkeer wordt overschreden: a. 1s het aanbrengen van de in lid 1 onder a genoemde bouwwerken of delen van bouwwerken niet toegestaan; b. mogen de in lid 1 onder c genoemde bouwdelen niet lager worden aangebracht dan 4.20 meter boven een rijweg of boven een strook ter breedte van 1.50 meter langs een rljweg en dan 2.20 meter boven een voetpad, voorzover dit voetpad geen deel uitmaakt van de hierboven bedoelde strook; c. mogen de in lid 1 onder e genoemde konstrukties niet lager worden aange- bracht dan 4.20 meter boven de gronden met de bestemming verkeer. 3. Burgemeester en wethouders zljn bevoegd vrijstelling te verlenen voor- a. overbouwingen ten dienste van de verbinding van twee bouwwerken, mits deze werken, wat de hoogte boven de gronden met de bestemming verkeer betreft voldoen aan het bepaalde onder e, sub 1 en 2 van dit lid; b. toegangen van bouwwerken, die de grens met de bestemming'verkeer, niet overschrijden, mits zij de bouwgrens met niet meer dan 1.50 meter overschrijden; c. stoepen, stoeptreden en funderingen, d1e de grens met de bestemmlnq ver- keer overschrijden; d. plinten, pilasters, kozijnen, gevelversieringen, wanden van ventilatieka- nalen en schoorstenen, die de bouwgrens met meer dan 12 cm. over- schrijden, dan wel die de grens met de bestemming verkeer overschrijden- e. gevel- en kroonlijsten en overstekende daken, welke de bouwgrens met meer dan 50 cm. overschrijden, mits zij niet lager zijn geplaatst 1. 4.20 meter boven een rijweg of boven een strook ter breedte van 1.50 meter langs een rljweg; 2. 2.20 meter boven een voetpad, voorzover dit voetpad geen deel uitmaakt van de onder 1 genoemde strook; f. erkers, balkons en galerijen, mits zij de bouwgrens met niet meer dan 2.00 meter overschrijden en mits zij bij overschrijding van de grens met de bestemming verkeer wat de hoogte boven deze gronden betreft, vol- doen aan het bepaalde onder e, sub 1 en 2 van dit lid; 24

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 34