i 4e afd29 mei 1986 1. HUIDIGE SITUATIE 69 1.0 Inleiding Het plan gebied ligt aan de noordzijde van Heemstede. De noordelijke grei valt samen met de gemeentegrens Heemstede-Haarlem. De oostgrens viordt gevormd door de Heemsteedse Dreef terwijjl de'zuidgreit wordt gevormd door de Lanckhorstlaan, een gedeelte van de Bronsteeweg ep de Koediefslaan. Aan de westzijde wordt het plangebied begrensd door de Herenweg (zie figuur 1). Het aldus omsloten plangehied meet ca27 ha Veranderde wooneisen hebben een heroriëntatie noodzakelijk gemaakt op'cie bebouwingsgrenzen van de woningen. In het plan worden geen structurele veranderingen voorgesteld. Wel is v« het totale gebied een plan opgesteld met de meest recente juridisch pTar logische regeling. Het onderhavige bestennningsplan vervangt een aantal plannen waarvan de navolgende plannen de belangrijkste c.q. de grootste zi jn: - het bestenmiingsplan terrein omgeving Adriaan Pauwlaan vastgesteld door de Raad in oktober 1921 en in december 1921 goedgekeurd door Gedeputeerde Staten; - het besteminingsplan terrein ten zuiden Adriaan Pauwlaan - Koediefslaai, vastgesteld door de Raad in 1924 en in 1925 goedgekeurd door Gedepu- teerde Staten; - een gedeelte van het besteiimiingsplan Componistenwijk, vastgesteld dooi, de Raad in oktober 1929 en in januari 1930 goedgekeurd door Gedepu- teerde Staten. 1.1 Beschrijving van de bestaande situatie Structureel wordt het gebied bepaald door de Lanckhorstlaan en evenwijdú daaraan de Adriaan Pauwlaan die van oost naar west het gebied doorkruisei Hierop zijn de noord-zuid verlopende straten aangesloten, met als be- langrijk accent de Crayenestervaart (zie figuur 1). In het gehele plangebied is alleen laagbouw gereal iseerdHet gedeelte^ noorden van de Adriaan Pauwlaan is ruim van opzet en riant voorzien van hoog opgaande beplanting (zie bijgevoegd inventarisatie rapport). Dat hei plangebied vroeger deel heeft uitgemaakt van de terreinen van Bosch en Hoven komt duidelijk tot uiting in het deel tussen de Crayenestersingel de Caspar Fagellaan; daar bevinden zich waardevolle boombeplantingen die v/ellicht nog uit de buitenplaats-periode dateren. Van de voormalige bui- tenplaats zijn thans tv/ee 18e eeuwse dienstwoningen overgebleven die bei de opgenomen zijn op de monumentenlijst Ook de panden Herenweg 142, Koediefslaan 121 en het daarnaast gelegen gebouv/, staan vermeld op de monumentenlijst Het plangebied heeft overwegend een woonfunctie. De overige functies in het plangebied zijn voor een belangrijk deel niet strijdig met deze woon functie. Ten noorden van de Adriaan Pauwlaan en ten oosten van de Overboschlaan bevinden zich een opnamestudio van een graniiiiofoonplatenniaatschappij en een school rr. - 68 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 110