4e afd. 29 mei 1986 69 - Van de Spiegellaan - Koediefslaan ten westen van de Van de Speigellaan - Crayenestersingei ten noorden van de Adriaan Pauwlaan - Overboslaan - Overbosstraat De wegen van categorie b zijn onderverdeeld in: 1Buurtontsiuitingsweq: - Crayenestersingel tussen de Adriaan Pauwlaan en Lanckhorstlaan - Bronsteev/eg tussen Pieter Aertszlaan en Lanckhorstlaan. 2. Buurtstructuurweg: - Adriaan Pauwlaan - Pieter Aertsziaan - Crayenestersingel ten zuiden van de Lanckhorstlaan - Bronsteeweg tussen Pieter Aertszlaan en Lanckhorstlaan 3. Stadsstructuurweg: - Lanckhorstlaan Voor een uitgebreidere beschouwing over de diverse funkties van deze wegen wordt verwezen naar het Verkeersstructuurplan 3e fase. De profielen van de Adriaan Pauwlaan-Bronsteeweg-Pieter Aertszlaan zijn recent aangepast aan de hierboven beschreven classificatie. 1.4 Openbaar vervoer Het plangebied is gunstig gelegen ten opzichte van het openbaar vervoer, zowel ten opzichte van de trein (maximale afstand naar het station +1,5 km) als ten opzicht van de bus. De voornaamste buslijnen zijn: - lijn 1 (Haarlem-Indi'sche wijk) met een frequentie van 20 minuten via de Heemsteedse Dreef, welke route o.a. iangs het Diaconessenhuis voert; - lijn 3 (Haarlem-de Glip), eveneens met een frequentie van 20 minuten, via de Glipperdreef en de Heemsteedse Dreef; - lijn 4 (Haarlem-N.S. station-Schalkwijk) met een halfuursdienst die langs de Zandvoortselaan en de Herenweg voert; - lijn 50 (Leiden-Haarlem)een sneldienst inet een frequentie van 15 minuten, rijdend via de llerenweg; - lijn 90 (Den Haag-Haarlem)een halfuursdienst via de Zandvoortselaan (langs het station) en de Herenweg (noord); - lijn 140 en 143 (Haarlem-Utrecht respectievelijk Schiphol) met ieder een halfuursdienst via de Cruquiusweg en de Heemsteedse Dreef. De routes via de Dreef (1,3, 140 en 143) bedienen het deel van liet plan- gebied ten oosten van de Crayenestersingeldie via de Herenweg (50 en 90) het gedeelte ten westen van de Van de Spiegellaan en de Paulus Buyslaan. - 71 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 113