4e afd. 29 mei 1986 69 2. PLANBESCHRIJVING 2.0 Alqemeen Het bestemmingsplan is gericht op de consolidatie van de bestaande toestand, aismede het actualiseren van de juridisch planologische regelingen. Het is gebleken dat de oudere woningen vaak niet meer kunnen voldoen aan de huidige wooneisen. Zij komen doorgaans tot uiting in de vorm van aanvragen voor bouwvergunningen voor bouw- en verbouwingsplannen. Oude bestemmingsplannen zijn niet toegespitst op deze veranderde situatie. In het onderhavige bestemmingsplan is zoveel mogelijk tegemoet gekomen aan deze behoefte. 21 Woonbebouwing Voor de woonbebouwing is in het plangebied de bestemming Woondoeleinden gehanteerd. Uitbreidingen van de woningen zonder de aanwijzing (A) dienen aan de achterzijde plaats te vinden. Daartoe is, voor zover de plaatselijke situatie het toelaat, een uitbouwmogelijk- heid gecreeerd van 3.00 meter. De maximaal toelaatbare goothoogte van de uitbouwen is op 3.00 meter gesteld. De gestelde maxima aan goot- en nokhoogten van de woningen zijn conform de huidige situatie. Bij woningen met de aanwijzing (A) zijn geen uitbreidingsmogelijkheden binnen de bestemming Woondoeleinden opgenomen. Deze woningen kunnen op de gronden met de bestemming Erf worden uitgebreid. 2.2 Erfbebouwing Binnen de bestemming Erf mogen gebouwen worden gebouwd. Voor bewoning bestemde aan- en uitbouwen mogen bij woningen zonder de aanwijzing (A) alleen aan de zijgevel en bij woningen met deze aanwijzing aan de zij- en achtergevel worden gebouwd. Praktijkruimten zijn eveneens toegestaan binnen deze bestemming. Aangezien met name in het noordelijk deel van het plangebied de woningen zijn voorzien van ruime achtertuinen, is in de voorschriften de mogelijkheid opgenomen om hier zwembaden en tennisvelden aan te 1eggen - 72 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 114