4e afd. 29 mei 1986 69 Op dit moment is het gebied te karakteriseren als een parkachtig gebied, dat omsloten wordt door woonbebouwing Het gebied presenteert zich sterk als een eenheid op grond van de samen- hang die gevormd wordt door de loop van het water, de vanouds aanwezige hoogteverschi1Jen (ijskelders) en de beplanting die op een natuurlijke manier op deze gegevenlieden gereageerd heeft. 22QOj 5.00 schadl V2! dwarsproficl b-bb, zic tckcning 4204^L1 Ue voornaamste houtige gewassen die in het gebied voorkomen, zijn inlandse eik en grauwe els en meer incidenteel ook de plataan, de gewone es- doorn en wilg. De onderbeplanting die uit een enigszins verwilderde sier- aanplant bestaat, neemt naar de oevers toe in aantal af. Over de fauna van Bosch en Hoven kan het volgende gezegd worden. Als gevolg van het feit dat het gebied door woonbebouwing omringd wordt, als- mede door het feit dat hier sprake is van twee eilanden omringd door waterkan gesteld worden dat het gebied niet of nauwelijks door mensen betreden wordt en daarmee een rustgebied voor een groot aantal vogel- soorten is. Naast algemeen voorkomende soorten als lijster, merel, kool- mees en roodborst huizen in het gebied veel zangvogels en een broed- kolonie vleermuizen. Eveneens worden regelmatig de uil, de wielewaal en meer incidenteel ganzen en diverse eendesoorten gezien. Samenvattend kunnen we ten aanzien van het gebied Bosch en Hoven het volgende stellen: Hoewel het gebied een restant van een groter geheel is, presenteert het zich in gebruik en verschijningsnorm als een sterke eenheid die geen aantasting duldt. qq

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 130