4e afd. 29 mei 1986 VOORBEREIDINGSBESLUIT EX ARTZ1 WRO 71 Heemstede, 20 mei 1986. Aan de raad, Onlangs hebben wij inqestemd met het ontwerp-bestenimingsplan "Valkenburger- plein" en hebben wij besloten het vooroverleg als bedoeld in artikel 8 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening te starten. Het is te verwachten dat dit ontwerp-plan binnen een jaar ter visie gelegd kan worden. Om te voorkomen dat medewerking inoet vrorden verleend aan bouwplannen welke in strijd zijn met het ontwerp-plan, is het qewenst een voorbereidingsbe- sluit voor het betrokken gebied te nemen. Hiermee kunnen immers ongewenste ontwikkelingen worden tegengegaan door de beslissingen op de aonvragen om een vergunning aan t.e houden. Tevens kan op basis van het. voorbereidingsbe- sluit medewerking worden verleenri aan bouwp'larmen welke in strijd met de vigerende bestemmingsp'larinen, maar in overeenstemmirig met het ontv/erp-be- stemmingsplan "Valkenburgerplein" zijn. Verder delen wij u mede dat wij voornemens zijn medewerlcing te verlenen aan het plan tot het bouwen van een woonhuis ten zuiden van het Dienstencentrum aan de Lieven de Keylaan door toepassirig van artikel 19 van de VJet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woninqwet. Toepassing vsn deze wetsartikelen houdt in dat vrijstellinc wordt verleend van de bij het vigerende bestemmingsplan "Rinnenweg e.o." behorende voor- schriften eri dat geanticipeerd wordt op een nieuw bestemmingsplan. De ge- vraagde bouwvergunning kan worden verleend nadat van gedeputeerde staten de verklaring is ontvangen, dat zij tegcn het verlenen van de vrijstelling en de vergunning geen bezwaar hebben. Een dergelijle verklaring kan worden afgegeven v/anneor er een voorbereidings- besluit van kracht is. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 137