4e afd. 29 mei 1986 76/77 VERVANGEH RIOLERING EN NUTSVOORZIENINGEN IH DEELGEBIED A VAN DE INDISCHE WIJK Heemstede, 20 mei 1986. Aan de raad, Overeenkomstig de meerjarenplanning voor de herinrichting van de Indische Wijk dient dit jaar een aanvang gemaakt te worden met deelgebied A. Dit deelgebied wordt gevormd door de Voorweg, de Nic. Beetslaan, het Nic. Beets- 'plein, de Bosboom Toussaintlaan en de Winterlaan. De in dit deelgebied uit te voeren werkzaamheden bestaan uit het vervangen van het uit 1920 daterende riool, het vernieuwen van de hoofd- en dienstleidingen van het waterleidingnethet waar nodig aanpassen van het gasleidingnet in ver- band met de aanpak van het naastgelegen rioleringsstelsel en het vervangen van het laagspanningsnet in de Voorweg en de Bosboom Toussaintlaan. Ten aanzien van deze werkzaamheden merken wij het volgende op. Waterleidingnet Uit onderzoek is gebleken dat zich op de b'-innenkant van de buizen, welke cir- ka 60 jaar oud zijn, een dikke laag roest heeft gevormd die de kwaliteit van het drinkwater niet ten goede komt en bovendien tot gevolg heeft dat de door- stroomkapaciteit van de leidingen sterk verminderd is. Voorts bestaat er gro- te kans dat er lekkages ontstaan na het vervangen van het rioolaangezien de beide stelsels dicht bij elkaar liggen. Vernieuwing is noodzakelijk. Gasleidingnet Aangezien het riool op een andere diepte komt te liggen, is het noodzakelijk om op een aantal plaatsen het leidingriet aan te passen. Voorts zullen in kom- binatie inet de werkzaamheden aan het. waterleidingnet en de riolering, buiten gebruik gestelde gasleidingen verwijderd worden. Evenals dit het geval is bij het vernieuwen van het waterleidingnet komt een deel van de kosten ten laste van de riolering in verband met het feit dat een deel van de werkzaamheden voortvloeien uit de vervanging van deze riolering.

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 143