afd. 29 mei 1986 64 WIJZIGIHG BRAMDBEVEILIGINGSVERORDENIMG Heemstede 8 april 1986. Aan de raad, OP 1 Januari 1985 is een wijziging van de Wet op de bejaardenoorden in werking getreden, volgens welke vervalt de bevoegdheid .van de Provin- ciale Staten om bij verordening regels te stellen met betrekking tot de brandvei1igheid van bejaardenoorden. De desbetreffende provinciale ver- ordeningen moesten voör 1 januari 1986 worden aangepast. Na de aanpassing van de provinciale verordeningen ligt de bevoegdheid tot het vaststellen van voorschriften met betrekking tot de brandveilig- heid van bejaardenoorden bij de gemeenten. In verband hiermede moet artikel 52, lid 5, var, de Brandbevei 1 igingsver- ordening, waarbij de bejaardenoorden zijn uitgezonderd, v/orden geschrapt, evenals artikel 58, derde lid, sub a.. Deze artikelen hebben betrekking op het gebruik van verblijfsinrichtingen; voor dit gebruik is een toe- stemming van ons college vereist. Een werkgroep uit de Preventiecomniissie Kennemerland heeft voorgesteld om in afwachting van een aanpassing van de landelijke modelvoorschriften de volgende richtlijnen als bedoeld in artikel 54, tweede lid, van de Brandbeveiligingsverordening, te hanteren: - de Bouwverordening; - de normbladen NEN 3892 en 3893 met enige wijzigingen en aanvullingen; Tevens heeft de werkgroep erikele gebruiksvoorschriften voorgesteld. Eén en ander is opgenomen in de voor u ter inzage gelegde stukken. De konsekwenties van de voorstellen zijn zowel voor de bejaardenoorden als voor de brandweer van beperkte aard. Met deze voorstellen kan o.i. worden ingestemd. Een wijziging van andere aard vloeit voort uit de Wet indeling geldboe- tekategorieën van 10 maart 1984, Stbl91. Ingevolge deze wet behoeft artikel 83 van meergenoemde verordening aanpassing. Voorgesteld wordt de in dit artikel genoemde geldboete van ten hoogste driehonderd gul- den te wijzigen in een geldboete van de tweede kategorie; dit betekent een boete van maximaal S 5.000,--.

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 17