4e afd. 29 mei 1986 64 gelezen "geldboete van de tweede k'ategorie". Artikel III. Deze verordening treedt in werking op de derde dag na die waarop zij is afgekondïgd. b. te bepalen dat als richtlijnen als bedoeld iri artikel 54, tweede lid, voor bejaardenoorden zullen gelden: 1. de Bouwverordening; 2. de normbladen NEN 3892 en 3893, zulks met dien verstande dat: A. aan normblad MEN 3892 worden toegevoegd de punten 4.9 en 4.11.4. l.c, luidende: "4.9. Vuilniskontainerruimten mogen uitsluitend van buitenaf toegankelijk zijn. Indien dit niet mogelijk is dienen: - de toegangsdeuren een brandwerendheid te bezitten van ten minste 60 minuten en zelfsluitend te zijn uitgevoerd; en - boven alle kontainers sprinklers te zijn aangebracht welke permanent zijn aangesloten op de waterleiding, een kapaciteit bezitten van ten minste 70 liter'water per minuut en voorzien zijn van een smeltpa- troon welke bij 70° Celsius in werking treedt. 4.11.4.1.c: In bejaardenoorden met niet meer dan twee bouwlagen (bergzolders niet meegerekend) boven het maaiveld is geen veiligheidstrappehuis vereist. In de overige lage bejaardenoorden dient ten minste één der trappehui- zen - teneinde dit rookvrij te houden - te zijn uitgevoerd als veilig- heidstrappehuisindien geen doorlopende balkons aanwezig zijn en het gebouw niet bereikbaar is voor redvoertuigen. B. aan normblad NEN 3893 wordt'toegevoegd punt 4.9, luidende: "4.9. Vuilniskontainerruimten mogen uitsluitend van buitenaf toegankelijk zijn. Indien dit niet mogelijk is dienen: - de toegangsdeuren een brandwerendheid te bezitten van ten minste 60 minuten en zelfsluitend te zijn uitgevoerd; en -3-

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 19