4e afd. 29 mei 1986 64 - boven alle kontainers sprinklers te zijn aangebracht welke permanent zijn aangesloten op de waterleiding, een kapaciteit bezitten van ten minste 70 liter water per minuut en voorzien zijn van een smeltpa- troon welke bij 70° Celsius in werking treedt." C. van de normbladen NEH 3892 en 3893 de volgende punten zullen wor- den gewijzigd en gelezen als volgt: 4.11.5: Nood- en transparantverlichtino: In bejaardenoorden dient in besloten vluchtwegen, alsmede in ruimien, waar meer dan 50 personen gelijktijdig plegen te verblijven, een elek- trische nood- en transparantverlichting aanwezig te zijn. De verdeling van de lichtpunten en de sterkte van de lampen moeten zo- danig zijn, dat de verlichtingssterkte, gemeten op de vloer ten minste 1 lux is in de voor liet gebruik gereed zijnde ruimte of vluchtweg. Op daartoe noodzakelijke plaatsen moet een transparantverlichting aan- wezig zijn met een pictogram overeenkomstig NEN 3011. De lampen moeten worden gevoed door een van het normale elektrische net 0,|afhankelijke stroombron en automatisch worden ingeschakeld, zodra de netspanning meer dan 30% daalt. De ^apaciteit van de voedingsbron(nen) dient zodanig te zijn, dat al- 1e daarop aangesloten installaties ten minste 60 minuten volledig in bedrijf kunnen zijn. De installatie dient verder te worden uitgevoerd overeenkomstig het gestelde in NEN 1010. Toelichtinq: Onafhankelijk van konstruktie, indeling, grootte en ligging maakt de aard van de bewoners het noodzakelijk ingeval van het uitvallen der verhchting te beschikken over nood- en transparantverlichting. De validiteit van de bewoners zal over het algemeen veel minder zijn dan 1,1 n<et bijzondere woongebouwen. Daarenboven wordt het noodzake- üjk geacht de vluchtwegen duidelijk te markeren. -4- o

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 20