4e afd. 29 mei 1986 64 beschikbaar is dient een drukverhogingsinstallatie te worden toege- past. Indien zgn. babyhaspels worden toegepast moet een druk van 150 kpa zijn verzekerd en is de maximale slanglengte per haspel 10 meter. c. Als nadere eis kunnen afhankelijk van de omstandigheden andere klei- ne blusmiddelen worden voorgeschreven. Toelichting. Onafhankelijk van de grootte van een bejaardenoord moet het personeel de mogelijkheid worden gegeven een begln van brand te kunnen blussen. Het toestaan van slangen langer dan 20 meter kan in grensgevallen een aanzienlijke besparing geven. In bijzondere gevallen is water niet het meest geëigende blusmiddel, soms werkt liet zelfs nadelig (bijvoorbeeld vlam in de pan). Lid 3 geeft de mogelijkheid bijvoorbeeld in keukens of technische ruimten op het risiko afgestemde apparatuur te eisen. 4.17.4 Het bestrijden van brand door de brandweer. 4.17.4.1 Bereikbaarheid voor brandweervoertuigen. Ten behoeve van de bereikbaarheid van het gebouw voor blusvoertuigen van de brandweer gelden de volgende eisen: a. De afstand tussen de opstelplaats van het blusvoertuig en de verst ge- legen ruimte in bejaardenoorden mag niet meer bedragen dan 40 m, ten- zij droge stijgleidingen zijn aangebracht. b. De blusvoertuigen moeten in de direkte nabijheid kunnen komen van de plaats waar zich de voedingsaansluitingen van rie droge stijgleidingen bevinden (maximaal 40 m). c. Tussen opstelplaats en toegangen tot het gebouw of plaatsen waar zich voedingsaansluitingen van de stijgleidingen bevinden mogen zich geen obstakels bevinden. Opstelplaatsen nioeten zijn voorzien van een ver- hard wegdek; afmetingen moeten in overleg met de plaatselijke brand- weer worden bepaald, hierbij dient rekening te worden gehouden met de wendbaarheid en het gewicht van de voertuigen. -9-

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 25