4e afd. 29 mei 1986 68 UITBREIDIHG PARKEERGELEGENHEID BIJ HET RAADHUIS Heemstede, 15 april 1986. Aan de raad, De parkeerkapaciteit in de omgeving van het raadhuis is ontoereikend. Uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen op de openbare weg of op het terrein van het raadhuis is zonder opoffering van openbaar groen niet mogelijk. Inmiddels is ingevolge uw besluit van 31 oktober 1985, nr. 103, het woonhuis Raadhuisplein 23 eigendom van de gemeente geworden. Zoals vermeld in ons desbetreffende voorstel is dit pand vooral aange- kocht met liet oog op mogelijke uitbreiding van het raadhuis in de toe- komst, terwijl op kortere termijn kan worden gedacht aan de mogelijkhe- den die het perceel biedt ter voorziening in de parkeerbehoefte. Wij hebben dan ook opdracht gegeven tot het opstellen van een plan tot aanleg van parkeerplaatsen aldaar na afbraak van de woning. Het plan, dat voor u ter inzage is gelegd, voorziet in de aanleg van 14 parkeerplaatsen, waarbij uitgegaan wordt van schuin parkeren. Het. inrijden kan plaatsvinden via een nieuw te maken inrit bij de bus- halte. Voor uitrijden kari achter op het nieuwe parkeerterrein e^n ver- binding worden gemaakt met de bestaande parkeergelegenheid; dit gaat ten koste van één parkeerplaatszodat de nettowinst 13 is. De verharding van het nieuwe parkeerterrein zal bestaan uit bestratings- materialen die elders vrijkomen. Het hoogteverschil tussen het bestaan- de parkeert.errein en het perceel nr. 23 blijft gehandhaafd. Het. plan houdt tevens in het plaatsen van enkele paaltjes teneinde het fout-parkeren op de inrit van het. bestaande parkeerterrein tegen te gaan. De kosten van afbraak van het woonhuis en de aanlegkosten van de parkeer- plaatsen zullen in totaal 8Û.000,-- bedraaen. Wij stellen u voor ons een krediet tot dit bedrag te verlenen, hetwelk zal worden gedekt door een beschikking over het eigen kapitaal. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den iloek. De burgemeester, O.R. van den Bosch. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 41