afd. 29 mei 1986 69 Het aan zijn terrein grenzende gebied heeft inderdaad laridschappelijke en natuurwetenschappelijke waarde. Deze wordt echter niet aangetast door een bebouwing zoals wordt gevraagd. Reklamant stelt alles te .hebben gedaan wat in zijn vermogen lag om het waardevolle terrein in stand te houden en te heschermen. Ilij ervaart. het als bijzonder onbillijk det nu juist ten koste van zijn belangen dit ge- bied wordt beschermd, nadat andere gebieden ten bate van de eigenaren van bestemming werden veranderd. Van het plari zal grote schade worden ondervonderi. Verzocht wordt het plan zodanig te wijzigen dat daarmee aan zijn bezwaren tegemoet wordt gekomen. De terreinen van de voorinalige buitenplaats Bosch en lloven hebben vanwege hun landschappelijke, natuurwetenschappelijke en cultuur-historische waar- den bijzondere aandacht gekregen in het plan. Het gebied presenteert zich als een eenheid op grond van de samerihang die gevormd wordt door de loop van liet water, de vanouds aanv/ezige hoogtever- schillen en de beplanting die op een natuurlijke manier op deze gegeven- heden heeft gereageerd. Op niveau van de totale gemeente Heemstede, alsmede op regionaal niveau moet de waarde van Bosch en Hoveri vooral worden gezien als restant van de keten van buitenplaat.sen op de binnenduinrand. Deze "Waarde, alsmede de landschappelijke, natuurwetenschappelijke en cul- tuur-historische waarden, worden geweld aangedaan door het opneirien van bouwlokaties zoals door reklainant wordt gewenst. Op de aan de woning grenzende strook grond met de besteiuming "trf" mag - rnet vrijstel 1 ing - 80 m2 worden bebouwd. De woning kan derhalve in ruime mate worden uitgebreid. De bestemmirig "Erf" is zc gelegd dat zo min moge- lijk schade wordt aangebracht aan eerder genoemde waarden. De twee gevraagde bouwlokaties voor het bouwen van een woning tasten deze waarderi juist aan. De bouwmogel i jklieid op het kadastrale perceel nr. 8582 dririgt ver in het gebied door en zal iiierop een grote negatieve invloed uitoefenen. Een woning op het perceel nr. 8857 doet juist de rand van het gebied ge- weld aan. 7

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 49