ARTIKEL 11 ERF E 1. De gronden met de bestemming erf zijn bestemd voor a. erven bij de gebouwen op de aangrenzende bebouwingsstrook b. paden, die noodzakelijk zijn voor een goede bereikbaarheid van de erfbebouwing; c. praktijkruimten aangebouwd aan de woonhuizen op de aangrenzende gronden; d. voor bewoning bestemde aan- of uitbouwen; e. .bijgebouwen, zoals autoboxen en bergplaatsen f. bouwwerken geen gebouwen zijnde. 2. De ingevolge lid 1 toelaatbare bouwwerken mogen uitsluitend worden gebouwd met inachtneming van de op de kaart en de hierna gegeven aanwijzingen: a. de oppervlakte van de in lid 1 bedoelde gronden mag per woonhuis ten hoogste 30% - met een maximum van 30m2 - worden bebouwd ten behoeve van de in lid 1, onder c, d en e genoemde gebouwen; b. naast het onder a bepaalde mag op de gronden bij een woonhuis met de aanwijzing (A) nog 30 m2 worden bebouwd met voor bewoning bestemde aan- of uitbouwen, mits deze over een breedte van tenminste 3.00 meter met dit woonhuis zijn verbonden; c. bij een woonhuis zonder de aanwijzing (A) mogen de voor bewoning bestemde aan- of uitbouwen uitsluitend worden gebouwd aan de zijgevel van het woonhuis tot aan het verlengde van de weg afgekeerde bebouwingsgrens van dit woonhuis d. de bouwhoogte van erfafscheidingen mag ten hoogste 1.80 m bedragen; e. de bouwhoogte van de overige bouwwerken geen gebouwen zijnde, mag ten hoogste 3.00 meter bedragen. 3. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd vrijstelling te verlenen van: a. het bepaalde in lid 1 voor de bouw van afscheidingen rondom tennisbanen en zwembassins met dien verstande dat 1. de afstand van deze bouwwerken tot enige erfscheiding ten minste 5.00 m moet bedragen; 2. ten tijde van de aanvraag voor bouwvergunning een woonhuis op de kavel aanwezig moet zijn; 3. de oppervlakte van een zwembassins ten hoogste 10% - met een maximum van 200 m2 - mag beslaan van het perceel waarop het zwembassin toegelaten wordt; - 23 - 4e afd. 29 mei 1986 69

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 65