4e afd. 29 mei 1986 69 ARTIKEL 16 VRlJSTELLING VOOR KLEINE BOUWWERKEN EN GERINGE AFWIJKINGEN 1. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het plan voor: a. het bouwen van kleine, niet voor bewoning bestemde bouwwerken ten behoeve van openbare nutsbedrijven en/of van andere naar doelstelling daarmee vergelijkbare instellingen, zoals transformatorhuisjes schakelhuisjesgemaalgebouwtjestelefooncellen en wachthuisjes voor verkeersdiensten, mits deze niet groter zijn dan 50 m3 en de hoogte niet meer bedraagt dan 3.00 m; b. het bouwen van bouwwerken, geen gebouwen zijnde, die om waterstaatkundige of verkeersredenen noodzakelijk zijn, zoals duikers en keermuren; c. geringe veranderingen in de tracés van wegen en de aanpassing daaraan van de ligging en de vorm van bestemmingsgrenzenindien bij definitieve uitmeting blijkt dat een weg als gevolg van de werkelijke toestand van het terrein slechts kan worden uitgevoerd als op ondergeschikte punten van het plan wordt afgeweken, met dien verstande dat het tracé van een weg alsmede de bestemmingsgrens ten hoogste 2.00 m mag worden verlegd; d. afwijkingen van de bij de bestemming Woondoeleindenen 'Erf' behorende oppervlaktenhoogtes en maten teneinde de uitvoering van een bouwplan mogelijk te maken, mits de afwijkingen niet meer bedragen dan 10%. 2. Met betrekking tot gronden met een bestemming in welker omschrijving bepaalde waarden worden genoemd, mag vrijstelling niet worden verleend indien vaststaat of met reden is te vrezen dat door het verlenen van de vrijstelling de desbetreffende waarden worden of kunnen worden geschaad, tenzij door het stellen van voorwaarden of anderszins zodanige schade kan worden voorkomen. 3. Alvorens omtrent het verlenen van vrijstelling te beslissen, winnen burgemeester en wethouderswaar het de in lid 2 bedoelde gronden betreft schriftelijk advies in bij de natuurbeschermingsadviseur en horen zij de Commissie voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. 4. Vrijstelling in afwijking van het oordeel van de betrokken adviesinstantie wordt slechts verleend, indien vooraf van Gedeputeerde Staten de verklaring is ontvangen, dat zij daartegen geen bezwaar hebben. Burgemeester en - 31 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 73